- Maškare u Splitu (branko) - 21.02.
- Preponaši (branko) - 13.09.
- 295 Sinjka alka (branko) - 10.08.
- Nedjeljno posljepodne (branko) - 26.10.
Danas se obilježava 15. godišnjica oslobođenja Hidrocentrale i brane Peruća te više naselja oko nje u površini oko 140 četvornih kilometara. Tim povodom izaslanstva inicijativnog odbora Udruge 126. brigade položili su vijenac na mjesto pogibije Ante Buljana koji je poginuo u akciji. Vijence su položili i predstavnici Hidrocentrale Peruča.
Operacija Hrvatske vojske Peruča
28. siječnja 1993. godine
Srpske snage predvođene ratnim zločincem Ratkom Mladićem su 17. rujna 1991. godine okupirale i zauzele branu Peruča prijeteći njenim miniranjem i urušavanjem. Dolaskom i preuzimanjem tzv "ružičaste zone" od strane snaga UNPROFOR-a protivničke snage su se povukle 10 km od crte razdvajanja, a pripadnici UN-a rasporedille su se na samoj hidroelektrani što je smanjilo opasnost od neprijateljskog djelovanja i prijetnji urušavanjem brane.

Potpuno neplanirano, pri završetku operacije Maslenica, na sinjskoj bojišnici provedena je oslobodilačka akcija HV-a na brani Peruča čime je konačno otklonjena prijetnja srpske vojske o rušenju brane i potapanju brojnih naselja u slivu Cetine što bi ugrozilo desetke tisuća ljudskih života i imovine građana.
Akciju su 27. siječnja isprovocirali pokreti i prijetnje neprijateljskih snaga da će u znak odmazde zbog pretrpljenih gubitaka u akciji Maslenica srušiti branu Peruča. Tijekom srpske paravojne postrojbe upale su na prostor Peruče odakle su protjerale kenijske snage UNPROFOR-a i preuzele položaje na Alebića kuli. Zatim su srušili most koji je bio sastavni dio sustava brane s konačnom namjerom miniranja s 30 tona eksploziva i rušenja cjelokupne brane.
Snage HV-a koje su bile raspoređene na tom području tijekom večeri se organiziraju, te uz neznatna ojačanja pristigla tijekom noći, ujutro 28. siječnja sprječavaju neprijateljski pokušaj pješačkog proboja prema Biteliću.
U 10,15 sati srpske snage aktiviraju eksploziv postavljen u nadzornoj galerije brane namjeravajući njenim rušenjem stvoriti veliki vodeni val koji bi potopio sve što se nalazi u donjem toku rijeke Cetine. Naboji su eksplodirali ali brana unatoč teškim oštećenjima nije popustila što je spriječilo katastrofu velikih razmjera. Odmah nakon detonacije postrojbe HV-a su krenule u napadna djelovanja i ubrzo su ovladale kompletnim područjem oko brane Peruča.

Po dostignutoj crti brzom i učinkovitom dvodnevnom intervencijom utvrđivanja i sanacije oštećenja brane Peruča sa svim snagama, spriječena je katastrofa koju bi prouzročilo izlijevanje vodenog vala iz Peručkog jezera.
U izvdebi operacije Peruča angažirani su pripadnici 16. domobranske pukovnije, interventne skupine iz 126. brigade i protuoklopna grupa iz 141. brigade, pripadnici SOOV-a Sinj i VP.
Tijekom operacije Peruča jedan pripadnik HV-a je poginuo, a trojica su ranjena.
PETAR šKORIć


goran alebic stanko vukojevic petar akrap 2 bojna 4 brigade mirela mucalo perkovic dejan poljak mladen vidic srdan gjurkovic alen leveric nk imotski zeljko zupic suvremena obitelj vesna krolo kup 4 gardijske brigade ante krizanac matko caric bosko barac natalija curkan ogs jakov gotovac sinj mirna alfirevic franjevacka gimanizija boka kotorska herceg novi fra gabrijel jurisic sv leopold majcin dan udruga umirovljenika marin hrgovic josip kujundzic josip kojundzic gimnasticki klub marjan kreativna europa livno mirando mrsic medunarodni dan primalja