SPORT

Drugo kolo zaredom trećeligaški derbi ide na stranu Sinjana. Nakon prošlotjedne pobjede nad Dugopoljem Junaci su slavili i u Dubrovniku, te ostaju na istom rastojanju s liderom iz Hrvaca. S druge strane, Goškovci su propustili priliku potpuno se uključiti u borbu za sam vrh.

Vrlo rano su Sinjani došli u vodstvo od 2:0. Dvije kontre u 13. i 18. minuti rezultiraju pogocima Sučića i Sabljića. Do kraja poluvremena Goškovci su imali dvije odlične prilike za smanjivanje zaostatka. Prvo čikato s pet metara šalje loptu preko vratnice, a potom Blažević skida opasan Kokićev šut sa 16 metara.

U 54. minuti najljepši detalj utakmice, Mario Midenjak pogađa iz slobodnjaka s dvadesetak metara za, u taj trenutak, uvjerljivu pobjedu gostiju.

Vodstvo od 3:0 "opušta" dotad odlične Sinjane, te GOšK u potpunosti preuzima igru do kraja utakmice. Već u 68. minuti nakon pogreške gostujuće obrane Tomić loba Blaževića za 1:3, da bi se u 75. minuti Goškovci primakli na samo gol zaostatka. Lopta je u kaznenom prostoru gostiju pogodila Hađiahmetovića u ruku, a Bijedić je sigurni realizirator najstrože kazne. Najbolju priliku za izjednačenje je imao kapetan Dubrovčana Josip Papić koji je na isteku 90. minute sam izišao pred odličnog Blaževića, ali je njegov udarac s peterca golman Sinjana zaustavio.

- Vrlo dobra utakmica, i naša zaslužena pobjeda. Nakon vodstva od 3:0 smo prepustili Dubrovčanima sredinu terena i išli na kontre - kratko je izjavio trener Junaka Siniša Jalić.

14. kolo III. HNL - jug
GOšK - JUNAK 2:3 (0:2)

Stadion na Lapadu, Gledatelja 300
Sudac: Albertino Rogić (Zadar)
Strijelci: 0:1 Sučić 13.; 0:2 Sabljić 18.; 0:3 Midenjak 54.; 1:3 Tomić 68.; 2:3 Bijedić (11m) 78.

GOšK: šarenac, Avdić (od 46. Tomić), čikato, Kokić, Mujkić, Vuleta, Sušak (od 32. Bijedić), Papić, Jurić, Marinović, Lizde (od 58. Dilberović)

JUNAK: Blažević, A. Romac, Bašić, Mičić, Pavić, Paškalj, Vukušić, Hađiahmetović, Sučić (od 79. J. Romac), Sabljić (od 73. Poljak), Midenjak

Igrač utakmice: Mario Midenjak (Junak)

ZABOK - ALKAR 95:70
(18:21, 24:19, 23:16, 30:14)

Zabok, 10.11.2007.
ALKAR: J.Blajić(8), Režić(3), Omrčen, M.Modrić(8), R.Caktaš, župić, Džapo(18), S.Blajić(4), Jagnjić(2), ćurković(7), Gaurina, T.Caktaš(20)

Novi veliki poraz. Kao i u prethodnoj utakmici, u igri smo bili 3/4, dok je u zadnjem dijelu nastupio raspad sistema. Nabolje smo odigrali prvu četvrtinu u kojoj smo imali prednost od 8 koševa. U 24. minuti smo košem i dodatnim slobodnim bacanjem odličnog T.Caktaša vodili 53:50 i izgledali spremni za pobjedu. Nakon toga, domaći play ćosić pogađa svoju drugu, od ubačenih pet trica te kola pomalo kreću nizbrdo. U posljednoj četvrtini domaći potpuno rabijaju našu zonsku obranu.
Uz ćosića, loše smo branili igru njihovih centara Ivanova i Lozančića. Kod nas, osim T.Caktaša jedini raspoloženi bio je Džapo.
IZVOR: KKALKAR.NET