Nedjelja, 28.08.2016.

Junak poražen na otvaranju prvenstva od Hajduka

U odličnoj utakmici Hajduk je s 4:2 slavio protiv Junaka koji je imao vodstvo na poluvremenu, priliku i da stavi “točku na i”, ali na kraju je ostao praznih ruku…

Junak – Hajduk 2:4 (2:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 600
Sudac: Jakov Titlić (Hrvace)
Strijelci: 0:1 Kalik (12), 1:1 Ćorić (22), 2:1 Runje (33), 2:2 Hairlahović (56), 2:3 Jandrek (77), 2:4 Milić (81)
Najbolji igrač: Anthony Kalik (Hajduk)

Junak: Banić, Vladislavić, Križanac, Bandalo, Poljak, Gale, Runje, Pecotić (od 67. Župić), Santo (od 80. Buljan), Ćorić (od 70. Vuleta), Petranić.

Hajduk: Ljubić, Perković (od 83. Budalić), Vrljičak, Jozić, Milić, Pejić (od 78. Teklić), Jandrek, Kalik, Mastelić, Hairlahović, Basha (od 86. Vujčić).

Junak je na samom startu djelovao prilično usporeno, nepovezano i bez ideje kako suvislo prijeći centar, što je Hajduk iskoristio pa je gol doslovno visio u zraku. Prvo je zaprijetio Pecotić u šestoj minuti udarcem s 20-ak metara, da bi minutu poslije Jandrek izašao sam ispred Banića, ali odlično je u toj situaciji reagirao vratar Junaka.