Nedjelja, 26.12.2010.

Božićni koncert

Župa i svetište Gospe Sinjske večeras u 18 sati priređuju Božićni koncert. Glazbeni program hrvatskog skladatelja Maria Nardelija (1927. - 1993.) izvodi Dječji zbor župe Gospe Sinjske uz pratnju električnih orgulja, a za orguljama će biti fra Jure Župić koji i ravna koncertom. Koreografiju, scenografiju, kostimografiju pripremila je časna sestra Jelena Mijić.
Ovaj koncert jedan je sažetak bogatog opusa crkvenih skladbi Maria Nardelia, odnosno djela Božićnih popjevki i Božićnih glazbenih scenskih igrokaza.
IZVOR: WWW.FERATA.HR

RASPORED DOGAĐAJA U SVETIŠTU I ŽUPI

•  26. prosinca (sv. Stjepan) -BLAGDAN SV. OBITELJI - Božićni koncert Dječjeg zbora (18 sati)
•  27. prosinca (ponedj.)-Slavlje sv. Ivana u Glavicama i početak blagoslova obitelji u župi
•  28. prosinca (utorak)-Božićni klapski koncert (19 sati)
•  31. prosinca (petak)-Sv. misa zahvalnica - Stara Godina (9 sati)
•  1. siječnja (subota)-Sv. Bogorodica - Nova Godina (10 sati)


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI U SINJU I PODVAROŠU

Ponedjeljak, 27. prosinca 2010. od 9 sati:
OD BRNAŠKOG GROBLJA DO PAZARA (gornja strana);
OD B. GROBLJA DO ELEKTRODALMACIJE (donja strana).

Utorak, 28. prosinca 2010. od 9 sati:
BAZANA (sve zgrade);
SPLITSKA ULICA, IVANA LOVRIĆA, DON F. BULIĆA.

Srijeda, 29. prosinca 2010. od 9 sati:
OKO PAZARA (Š. Milinovića, Put pazara, Put Radošića, Kula);
LUKA, KNEZA BRANIMIRA, PUT RUDUŠE,
PUT ŽUPIĆA, ŽUPIĆI, KOKOTI I ŽIVALJI.

Četvrtak, 30. prosinca 2010. od 9 sati:
PUT AERODROMA / M. BULJANA,
TRIPALOV VOĆNJAK, PUT FERATE,
TRG GOJKA ŠUŠKA.

Petak, 31. prosinca 2010. od 9 sati:
ALKARSKO TRKALIŠTE, STUPARIĆA OBOR, ŠETALIŠTE A. STEPINCA, ŽANKOVA GLAVICA, TRG KRALJA TOMISLAVA, BRNAŠKA, DRAGAŠEV PROLAZ, MATIĆEVA, ZEČEV PROLAZ, KRALJA ZVONIMIRA, SERDARA VUČKOVIĆA, FRA A. K. MIOŠIĆA, BORIĆEVAC, BREGOVITA, FRA I. MARKOVIĆA, HRVATINIĆEVA, DOMALDOVA,
PUT PETROVCA, KVARTIRI, ISTARSKA, LOVRIĆA OBOR, GLAVIČKA, ŽRTAVA RATA,
GRABOVČEV PROLAZ, VUJANOVIĆEV PROLAZ, KNEŽEV PROLAZ, VRCANOV OBOR,
IVANIŠA NELIPIĆA, ŠILANOVAC/ I. FRANKOPANA.

Nedjelja, 2. siječnja 2011. od 13 sati:
DOMOVINSKOG RATA, LUMBINOV MOST; ŠUMARIJA.

Ponedjeljak, 3. siječnja 2011. od 9 sati:
SUHAČ; ĆURLINI (od Glavica do Karajkove l.),
KARAJKOVA LOKVA, IZA KUKA,
I. MEŠTROVIĆA, VUKOVIĆI, J. DALMATINCA.

Utorak, 4. siječnja 2011. od 9 sati:
TRG F. TUĐMANA, STJEPANA GUNJAČE,  VRLIČKA I LITRIN OBOR, D. ŠIMUNOVIĆA,
ZAGREBAČKA, GUNDULIĆEVA, ČUGURINA GL.,  NAZOROVA, STRAČEVIĆEVA, MATASOVA.

Srijeda, 5. siječnja 2011. od 9 sati:
FRA FILIPA GRABOVCA, OMIŠKA I SOLINSKA, OKO BOKE I VLAHE BUKOVCA.

Četvrtak, 6. siječnja 2011. od 13 sati:
ĆOSIN POTOK, R. BOŠKOVIĆA, JADRANSKA, IMOTSKA, DRNIŠKA, PUT BRIŽINA,
I. FILIPOVIĆA GRČIĆA I PUT MEDINJAKA.

Petak, 7. siječnja 2011. od 9 sati:
BREKIN PUT, PUT ŠIMACA, KNEZA MISLAVA, BATANOVA, MILETIN, PUT PAVIĆA, ĆEMER, PELINOVAC, PUT MEĐINA, RAMSKA.

Subota, 8. siječnja 2011. od 9 sati:
PUT ODRINE (OKO SOCIJALNOG), ODRINA, BRAĆE RADIĆA.

OBITELJI KOJE NISU PRIMILE BLAGOSLOV - NAKNADNO PRIJAVLJENI! 
Obitelji koje nisu primile blagoslov (odsutni u vrijeme blagoslivljanja), trebaju se prijaviti u župni ured.


BLAGOSLOV U GLAVICAMA:
Od ponedjeljka, 27. prosinca (13 sati): od sv. Ante prema Gornjim Glavicama (jedan svećenik).
Ponedjeljak, 3. siječnja (9 sati): Poljaci iza Grede (jedan svećenik); Srednje selo - oko crkve sv. Ivana (drugi svećenik).
Utorak, 4. siječnja: Planica - od Privije prema Vučićima (jedan svećenik); Labrovići (drugi svećenik).
Srijeda, 5. siječnja: Prelasi, Milanovići, Dolići… prema školi (dva svećenika).
Četvrtak, 6. siječnja (13 sati): od škole prema Gradu. 


BLAGOSLOV NA RADOŠIĆU:
Ponedjeljak, 3. siječnja (od 9 sati): od Držaka do Čovića.
Utorak, 4. siječnja: od Hrste do škole.
Srijeda, 5. siječnja: od škole do Ajdukovića.
Četvrtak, 6. siječnja (14 sati): od Gugića do Križanaca.
Petak, 7. siječnja (9 sati): Radovići i ostali.
IZVOR: SVETIŠTE GOSPE SINJSKE

MNK 'Trilj 2010'

Raspored utakmica malonogometnog kupa Trilj 2010.

Nedjelja, 26. prosinca 2010.
18,00 Garaža Pujanke - CB Džek Košute
19,00 HSP Ustanik Split - Brnaze
19,00 CB Venecija Trilj - CB Vesele šokice
21,00 Klesarstvo Dicmo - Građevinski obrt Kustura
IZVOR: WWW.FERATA.HR