Nedjelja, 25.05.2008.

Alkarski dvori neće biti spremni za Alku

Iako se radovi na gradnji Alkarskih dvora odvijaju prema predviđenom planu i dogovorenoj dinamici, ipak za ovogodišnju Alku neće biti otvoreni za javnost niti će se u njima moći održavati tradicionalni prijam i domjenak. Naime, u tijeku je postavljanje skele na vanjske kamene zidove i uskoro će početi pjeskarenje. U unutrašnjosti dvora za koji tjedan počet će radovi na betoniranju prve ploče.

Predsjednik VAD-a Stipe Jukić rekao je kako će povorke ipak, prema prastarim običajima, krenuti iz Alkarskih dvora, ali za tu prigodu bit će to više simbolički improvizirano. Alkarski dvori trebali bi biti u funkciji sljedeće godine, za 294. alku. Izaslanstvo VAD-a u lipnju će posjetiti predsjednika Stjepana Mesića, premijera Ivu Sanadera i predsjednika Sabora RH Luku Bebića kako bi ih izvijestili o pripremama za ovogodišnju Alku i pozvali ih na svečanost.

Ujedno će posjetiti i velike sponzore te ih pozvati da obnove sponzorstvo. Upitno je hoće li ove godine biti montirane i nove tribine. Uskoro će biti proveden natječaj za nove alkarske tribine, a prema dosadašnjim kontaktima koje su iz VAD-a imali s mogućim ponuđačima, nove tribine imat će oko 1000 mjesta više od starih i bit će komfornije. Dobra je vijest da će se ove godine, kao i do sada, Alka prenositi izravno na TV-u, iako je bilo drukčijih najava.

JUNAK-HRVACE 0:1

Lagator slavi postizanje pobjedonosnog zgoditka

U Sinju je pred četiri tisuće gledatelja u fantastičnoj atmosferi odigran derbi 3. HNL u kojemu su Hrvace pobijedile Junaka rezultatom 1:0. Hrvace su ovom pobjedom osigurale naslov prvaka Treće hrvatske nogometne lige.

Veliki broj gledatelja i važnost utakmice spriječili su aktere da se pokažu u boljem svjetlu, tako da se baš u nogometu i nije moglo uživati. Obje momčadi igrale su u grču i nepovezano tako da tijekom prvog poluvremena nije bilo šansi za postizanje pogotka. Početkom drugog poluvremena, u 54. minuti, Barać je prošao po desnoj strani, ubacio loptu pred vrata domaćina, gdje se Surać nije najbolje snašao, te je glavom, s pet metara, promašio stopostotnu prigodu. Dvije minute kasnije gostujući stoper Gabrilo je srušio Hadžiahmetovića i zasluženo dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, i domaćinu omogućio brojčanu prednost do kraja utakmice. Gosti su poveli u 70. minuti kada je nakon ubačaja Vardića sa desne strane Lagator leđima pogodio za 0:1 i slavlje gostiju. Do kraja utakmice domaći su tek u sudačkoj nadoknadi uspjeli stvoriti dvije šanse za pogodak, ali Vučković i Radić nisu bili prisebni pa se rezultat nije mijenjao.
Trener Hrvaca, prvaka Treće lige, Mirko Labrović, nakon utakmice nam je rekao:

- Na najbolji mogući način smo pokazali da zaslužujemo prvo mjesto. Pokazali smo puno više od domaćina koji nije pronašao recept za našu igru. čestitam svojim igračima koji su još jednom pokazali svoju kvalitetu i navijačima na podršci koju su nam pružali tokom cijele sezone.

Sportski direktor Hrvaca Petar Stipanović:

- čestitam svim igračima na odličnoj igri koju su prikazali u ovom susretu te navijačima koji su nas bodrili tijekom cijele sezone. Igrači su u ovoj utakmici pokazali da su prerasli ovaj rang natjecanja i da zaslužuju više. Nadam se da će HNS vidjeti da je sportski uspjeh iznad svega i da ovome klubu treba pomoći, a ne odlukama za zelenim stolom omalovažavati sve što smo do sada postigli.