Sport

Petak, 01.travnja 2011.
KOŠARKA, 3. kolo A1 košarkaške lige za prvaka - K.C 'Dražen Petrović' Zagreb, KK Zagreb - KK Alkar 100:84

Atletika,
U Sinju je danas, u organizaciji AK 'Sinj', održan 14. sinjski New Balance polumaraton, 2. kolo Hrvatske cestovne lige – HUCIPT, kao i trka građana i juniorski kup u cestovnom trčanju na 5 km.
Pobjednik 14. sinjskog polumaratona je Zoran Žilić iz AK 'Zagreb Ulix', s rezultatom 1:13:49. Drugo mjesto osvojio je Goran Murić iz AK 'Veteran' Zagreb, a treće mjesto hrvatski rekorder na ovoj dionici Drago Paripović iz AK 'Žumberak'.
U kategoriji atletičarki najbolja polumaratonka je Marija Vraić iz AK 'Veteran' Zagreb, s rezultatom 1:28:34. Drugo mjesto pripalo je Kristini Škevin, također iz AK 'Veteran' Zagreb, a treće Radmili Maksimović iz Šibenika.
U kategoriji mlađih juniora na 5000 metara prvo mjesto osvojio je Marin Vučić iz AK 'Sinj' rezultatom 18:38:00.
U utrci građana na 5000 metara, s rezultatom 18:04:00 najbolji je bio Mijo Jukić iz AK 'In-cro' Runovići. Drugo mjesto pripalo je Denisu Kadiću iz AK 'Biser' Sarajevo, a treće mjesto Nikoli Marošu iz AK 'Sinj'.
U kategoriji žena na 5 km slavila je Tena Filipović iz AK 'Sljeme' rezultatom 22:33. Drugo mjesto osvojila je Ana Piplica iz AK 'Marjan', dok je na trećem mjestu Anela Hodžić iz Sanskog mosta.
Kod sinjskih atletičara u polumaratonu vrlo blizu vodećima bili su Mario Vezilj 88. mjesto), Petar Delaš (9. mjesto, također istrčao osobni rekord u polumaratonu 1:18:35), i Janez Marojević (10. mjesto).
Kod sinjskih atletičarki lijep uspjeh ostvarile su Ana Domazet – Lošo i Milena Macan.
Nagrade najboljima uručili su gradonačelnik Ivica Glavan, dogradonačelnica Elena Perković – Paloš i predsjednik Gradskog vijeća Milan Smoljo.