Sinj: Prvenstvo Hrvatske u atletici

Na novoizgrađenoj atletskoj stazi na Športskom centru 'Ivica Poljak-Sokol i Andrija Alčić' danas je održano prvo službeno natjecanje 'Pojedinačno prvenstvo Hrvatske 2011. na 10.000 m i hodanje na stazi'.
U disciplini 3.000 metara hodanje - mlađe juniorke, prvo mjesto osvojila je Martina Strmečki iz HAAK Mladost-Zagreb s rezultatom 19:00:56. Druga je, s rezultatom 19:39:56 bila Iva Čutura iz AK Agram Zagreb, dok je treće mjesto pripalo Slavici Marasović iz AK Zagreb-Ulix s rezultatom 20:04:81. U disciplini 5.000 metara hodanje-seniori najbolji je bio Želimir Haubrih iz AK Dinamo-Zrinjevac-Zagreb s rezultatom 26:05:14. Drugoplasirani je Berislav Devčić iz AK Veteran-Zagreb s vremenom 27:18:68, dok se na treće mjesto plasirao Sanel Tubić iz AK Albona–Labin s vremenom 30:05:19.
IZVOR: WWW.FERATA.HR

Kod seniorki, u ovoj disciplini, najbolja je bila Ljiljana Čulibrk iz AK Agram-Zagreb s vremenom 30:37:92. Srebrenu medalju osvojila je članica AK Podravski list iz Koprivnice Selma Rošić-Bali s vremenom 32:59:79. Treće mjesto pripalo je Ivi Mihaljević iz HAAK Mladost Zagreb s vremenom 36:32:47.

U trčanju 10.000 metara na stazi gledatelji su vidjeli zanimljive i vrlo brze utrke. U kategoriji juniorke prvo mjesto osvojila je Anda Tomaš iz AK Zagreb–Ulix s vremenom 41:29:47. Drugo mjesto, s vremenom 46:34:93 osvojila je članica HAAK Mladost Zagreb Marija Martinović. Treće mjesto pripalo je Almi Hajdurović iz AK Albona–Labin s vremenom 49:40:51.

Najzanimljivija utrka bila je za juniore na 10 kilometara. Prvo mjesto osvojio je hrvatski reprezentativac u ovoj disciplini Sandy Protić iz AK Dinamo s vremenom 35:10:53. Na radost nazočnih gledatelja, praćen burnom podrškom, drugi u cilju je bio član AK Sinj Petar Delaš s vremenom 35:35:79. Ovo je njegova prva medalja osvojena na atletskoj stazi. Petar je inače poznat kao atletičar na dionicama izvan atletskih staza. Treće mjesto pripalo je Ivanu Jakovcu iz AK Agram iz Zagreba s vremenom 35:48:24.

U konkurenciji seniorki pao je i rekord Hrvatske za mlađe seniorke, a za to je zaslužna Matea Matošević iz AK Agram iz Zagreba s vremenom 35:44:99. Druga u cilju je bila Barbara Belušić iz AK Istra–Pula s vremenom 37:12:22, dok je treća u cilju bila Nikolina Šustić iz AK Solin s vremenom 39:33:92. U poslijednjoj trci današnjeg atletskog dana, u konkurencij seniora pobjedio je Goran Grdenić iz AK Agram s vremenom 33:28:02. Drugo mjesto osvojio je Nikola Mikulić AK Dinamo-Zrinjevac Zagreb s rezultatom 33:51:38. Treće mjesto pripalo je Brunu Ernetu iz AK Agram s vremenom 34:52:65.

Na natjecanju je sudjelovalo 70-tak sportaša iz 16 hrvatskih klubova. Uz pokroviteljstvo Grada Sinja, organizator ove atletske priredbe bili su Hrvatski atletski savez i Atletski klub Sinj. Medalje pobjednicima dijelili su glavni tajnik HAS sa suradnicima i gradonačelnik Sinja Ivica Glavan.

Nakon natjecanja, Milan Orešković, glavni tajnik HAS je kazao: 'Nisam ni sumnjao da će Sinjani organizirati ovakvu lijepu atletsku priredbu. Sinj je kao grad sporta i atletike zaslužio ovakvu stazu na kojoj će tijekom ove i idućih godina bit još atletskih priredbi nacionalnog i međunarodnog karaktera. Čestitam Gradu na ovom projektu i AK Sinj na odličnoj organizaciji'.

Jozo Delaš,predsjednik AK Sinj i organizacijskog odbora nije krio zadovoljstvo današnjom priredbom: 'Kao atletičar koji je tridesetak godina u atletici, što danas mogu biti nego ponosan. Puno je razloga za to. Prvo, ovo je prvo službeno natjecanje na našoj novoj stazi, kao drugo okupilo se sedamdesetak atletičara iz cijele Hrvatske i kao treće, ponosan sam na sina Petra koji je u jakoj juniorskoj konkurenciji osvojio svoju prvu medalju na stazi koja je u Hrvatskoj državi prva sinjska medalja na stazi. Zahvaljuem se na potpori mnogima, posebno HAS-u, Gradu Sinju, zboru sudaca i brojnim volonterima koji su pomogli u organizaciji ovog natjecanja'.