Subota, 16.02.2019.

Otok: Pokrenuta akcija ‘Moja Općina Otok bez azbesta’


Općina Otok organizira predavanje o projektu zamjene azbestnih krovova i fasada, koje će se održati u sklopu akcije ‘Moja Općina Otok bez azbesta’.
Cilj akcije je s područja Općine Otok ukloniti azbestne krovove i fasade, koji imaju za posljedicu obolijevanje od karcinoma pluća.
Pozivaju se svi vlasnici, odnosno korisnici građevina u kojima se nalazi azbest da u Općinu Otok prijave količinu azbesta, kako bi zajednički sudjelovali u rješavanju azbestnog otpada. Obrazac za prijavu može se preuzeti na službenim stranicama Općine, na predavanju ili u pisarnici Općine Otok.
Predavanje će se održati u srijedu, 27. veljače u 18 sati u općinskoj vijećnici.
Iz Općine Otok poručju građanima da se zajedničkim aktivnostima kroz akciju ‘Moja Općina Otok bez azbesta’ smanjuje cijena nabave građevinskog materijala i rada, pridonosi očuvanju prirode i zdravlja, jer se uklanja izvor malignih oboljenja te stvara ljepši ugođaj, a Općina Otok pretvara u zdravije mjesto za življenje i poželjniju turističku destinaciju.
IZVOR: WWW.FERATA.HR

Najava sportskog vikenda

Pred nama je novi sportski vikend iz kojeg izdvajamo…
Prve službene minute u ovoj kalendarskoj godini očekuju nogometaše Junaka i Hrvaca i to u okviru prvog kola Županijskog nogometnog kupa, za razliku od njihovih suparnika Vrlike i Tekstilca koji su već odigrali jedno pretkolo istog natjecanja.
Ovaj vikend na terene će premijerno i rukometaši te rukometašice. Također, na rasporedu je i novo malonogometno kolo u prvenstvu Grada Sinja.

Subota, 16. veljače
Nogomet
Županijski kup, 1. kolo:
14,00 h: Tekstilac – Hrvace

Košarka
B-1 liga
Amfora Makarska – Alkar II (ODGOĐENO)

Rukomet
Druga HRL-jug (m), 10. kolo:
Zadar – Trilj PV
Kingtrade Makarska – Kamičak

Druga HRL-jug (ž), 10. kolo:
Marina Kaštela – Sinj

Nedjelja, 17. veljače:
Nogomet
Županijski kup, 1. kolo:
14,00 h: Vrlika – Junak
14,00 h: OSK – Kamen

Mali nogomet
UMN Sinj, 13. kolo:
15,30: C.b.Back in black – MNK Gala
16,30: MNK Azra Inel Sinj – MNK satrić Casper
17,30: Š.d.Branitelj – MNK Torcida Kavana Otok
18.30: MNK Hrvace Kompass group –MNK Brnaze
19,30: Prolić gradnja – C.b.Kamičak/Pršutoreznica Miško Sinj
IZVOR: WWW.FERATA.HR