JUNAK-VINOGRADAR 3:1

JUNAK - VINOGRADAR 3:1 27.11.2010
Piše: Žarko KODŽOMAN

Nogometaši Junaka ostvarili su danas i treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu. "Plavi" su na svom travnjaku u 15. kolu 2. HNL, ujedno i posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva, svladali Vinogradara 3:1 i tako se pobjedom oprostili od domaće publike.
Sinjani su dobro ušli u utakmicu i već u 16. minuti stigli su do prvog pogotka. Samardžić je s desne strane ubacio loptu, a Željko Sablić je u trku s vrha peterca snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu nemoćnog vratara gostiju Penića Grgaša.
Već u 20. minuti izabranici trenera Mile Nižetića umalo su udvostručili vodstvo. Naime, Čulić je centrirao iz prekida, Sablić je pucao glavom, no pogodio je gredu.
Nakon toga gosti iz Mladine se oslobađaju pritiska i u završnici prvog dijela stvaraju odlične prigode. Tako u 39. minuti, nakon prethodne pogreške Topića, Seferović pogađa vanjski dio mreže. U 40. minuti Gabrijel Boban se našao u sjajnoj šansi, lijepo je pucao, no vratar Junaka Runje nogom zaustavlja njegov pokušaj. U 41. minuti gosti ipak poravnavaju rezultat na 1:1. Nakon kornera Nikola Bucković je zahvatio loptu glavom, a ona je jedva prošla gol liniju. Na odmor se otišlo s neodlučenim ishodom.
Prvi dio drugog poluvremena prošao je bez nekih konkretnih prigoda bilo s jedne, bilo s druge strane. Ipak, Junak dolazi do vodstva u 70. minuti. U obrani Vinogradara pogriješio je Domjančić,  Mario Midenjak izbio je sam pred vratara gostiju, njegov prvi udarac Penić Grgaš je obranio, no napadač "plavih" je odbijenu loptu pospremio u mrežu. U 76. i 77. minuti Vinogradar je dvaput priprijetio vratima Runje, no udarci Radasa i Buckovića završili su pored gola.
Svaku dvojbu o pobjedniku razriješio je Midenjak pogotkom iz jedanaesterca u 86. minuti nakon prethodnog prekršaja nad Draženom Vukovićem u kaznenom prostoru.
Gosti su u sudačkoj nadoknadi preko Buckovića propustili odličnu prigodu za smanjenje rezultata, točnije vratar Runje je odlično reagirao.
Na kraju je završilo 3:1 za Junaka, Sinjani na zimski odmor odlaze s lijepom bodovnom zalihom, a gledatelji su igrače i trenera po završetku ove utakmice nagradili snažnim i zasluženim pljeskom.
Nastavak prvenstva 2. HNL je 26. veljače, a Junak tada na svom travnjaku dočekuje Imotski.
IZVOR: NK JUNAK