JUNAK - POMORAC 1:1

JUNAK - POMORAC 1:1 30.10.2010
Piše: Žarko KODŽOMAN

Junak je danas odigrao neodlučenih 1:1 protiv Pomorca, momčadi sastavljene od nekolicine bivših prvoligaških igrača. Prvo poluvrijeme, da nije pogotka gostiju, bilo bi za potpuni zaborav, bez pravih prilika bilo s jedne bilo s druge strane. Možda tek vrijedi izdvojiti slobodan udarac Midenjaka u 37. minuti koji završava iznad vratiju Burcse.
Ipak, na odmor su gosti iz Kostrene otišli s minimalnom prednošću. Naime, u 44. minuti dolazi do nesporazuma u obrambenim redovima domaćina između Topića i vratara Runje, između njih dvoje ubacuje se Domagoj Prtenjača koji prebacuje sinjskog čuvara mreže i dovodi goste u vodstvo.
U drugo poluvrijeme Junak ulazi kvalitetnije i u 62. minuti dolazi do izjednačenja. Petričić je lijepo uposlio Midenjaka koji je fino prebacio vratara Burcsu i donio poravnanje rezultata. U 79. minuti igrač Pomorca Luka Kujundžija puca s lijeve strane iskosa, no pogađa vanjski dio mreže. Do kraja susreta nije bilo nekih konkretnijih prigoda, ostalo je miroljubivih 1:1.
U sljedećem kolu Junak gostuje kod Međimurja.
IZVOR: NK JUNAK