JUNAK-ZMAJ 4:2

Junak - Zmaj 4:2
Autor: Sinjski Maligani
Subota, 14 Listopad 2006
U vrlo dobroj utakmici sa mnogo prilika sa obje strane sinjski plavi ipak su bili s(p)retniji i na kraju zasluženo slavili uvjerljivu pobjedu. U poslijednjih petnaestak minuta gosti iz Makarske imali su nekoliko dobrih prigoda za smanjivanje rezultata ali su njihovi napadači bili neprecizni, ali isto tako je pobjeda Junaka mogla je biti i uvjerljivija da Nešić nije propustio realizirati jedanaesterac u 70. minuti.

1:0 Nicolas
1:1
2:1 Matas
3:1 Nešić
4:1 Wagner
4:2

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za nedavno tragično preminulog Sekula.

SPORT

Od 7-14 listopada 2006.godine na terenima tenis kluba Alka Zajednica športskih udruga Grada Sinja je po prvi puta organizirala prvenstvo učenica i učenika srednjih škola Grada Sinja. Učestvovalo je 96 učenika i učenica. Pobjednik u ženskoj konkurenciji je Iva Milanović, učenica Gimnazije Dinka šimunovića, koja je u neizvjesnom finalu pobijedila Zrinku Poljak iz iste škole rezultatom 9-8 u gemovima, prvak u muškoj konkurenciji uvjerljivo je Bruno Bareza učenik Gimnazije Dinka šimunovića, koji je pobjedio Marka Varvodića iz iste škole dok su u parovima slavili prezimenjaci Vučković Nikola i Antonio iz srednje strukovne škole Josipa bana Jelačića. Isti učenici ostvarili su pravo natjecanja za učenike na županijskom nivou. Najbolji su primili priznanja i medalje koje im je uručio Ivica Glavan, predsjednik Zajednice športova Grada Sinja, a turnir su organizacijski proveli profesori Iva Mušterić i Ivo Modrić.

STANJE I PROHODNOST CESTA

Zbog prometne nesreće na autocesti A 3 Bregana-Lipovac, na 44. km, ispred čvora Ivanja Reka, u smjeru Zagreba, promet teče otežano. Jak vjetar usporava promet na dionicama autocesta A 6, Rijeka-Zagreb, od Kikovice do tunela Tuhobić, te na autocesti A 1 Zagreb-Split, od južnog ulaza u tunel Sveti Rok do mosta Maslenica. Magla mjestimice smanjuje vidljivost na cestama u Lici, sjevernoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj, te Slavoniji. Ima je i na dionicama autocesta: A 1 Zagreb-Split, od Gospića do tunela Sveti Rok.