MOSOR - JUNAK 0:0

MOSOR - JUNAK 0:0, 2. 10. 2010.
Junak je danas u sedmom kolu 2. HNL uzeo bod na gostovanju u Žrnovnici odigravši 0:0 protiv Mosora.
Prvo poluvrijeme proteklo je u slabijoj igri s obje strane. Jedinu konkretniju prigodu imao je domaćin, Thiago Pinto Borges pogodio je u 38. minuti stativu.
U drugom poluvremenu bilo je puno življe, u igru je ušao Midenjak i Junak je zaigrao puno ofenzivnije. Tako su u 49. minuti trojica "plavih" krenula prema vratima domaćina, nasuprot njih je stajao samo jedan obrambeni igrač Mosora, no Željko Sablić je loše odigrao zadnji pas. U 55. minuti Stipe Barać odlično puca glavom s devet metara, no vratar Šolić još bolje reagira. U 63. minuti Junak je bio najbliži pogotku, Sablić je pucao s 11 metara udaljenosti, s lijeve strane iskosa, no pogodio je stativu. U 72. minuti opet prijeti Sablić, no njegov udarac završava pored vratnice. Samo minutu poslije Ivan Samardžić polulijevo iskosa prima loptu, puca, no ravno u naručje domaćeg vratara. Deset minuta prije kraja susreta Midenjak šutira iz izgledne situacije, ali bez učinka, iako je imao s lijeve strane Puljiza u puno boljoj situaciji.
Iako je Junak u drugom dijelu dominirao, umalo je u smiraj utakmice ostao bez ičega. Naime, u 88. minuti sudac je dosudio jedanaesterac za Mosor, iako su igrači Junaka prosvjedovali zbog prethodnog prekršaja nad Mandacem. Srećom, udarac s bijele točke koji je izveo Thiago obranio je vratar Zlatko Runje i donio Sinjanima bod.