JUNAK - HAŠK 3:1

JUNAK - HAŠK 3:1 25.9.2010
Piše: Žarko KODŽOMAN

Nakon dva uzastopna prvenstvena poraza Junak je danas prekinuo crni niz, pobijedio je Haška 3:1.
Sam početak utakmice nije mogao početi bolje za Sinjane. Igrala se šesta minuta kada je Bože Poljak nakon kombinacije sa Samardžićem na desnoj strani ubacio loptu pred vrata Haška, a "žabica" je prevarila vratara Dumenčića i završila u mreži.
Od 18. do 27. minute raspoloženi Samardžić je triput ozbiljno zaprijetio vrataru gostiju, no lopta je svaki put završila pored vratnice. U 40. minuti napadač Haška Jurakić sjurio se u šesnaesterac "plavih", bilo je vrlo opasno, no vratar Junaka Runje otklonio je ovu prijetnju. Ipak, posljednju prigodu u prvom dijelu propustio je domaćin. Naime, na ubačaj Gale Sablić je pucao glavom, no pored vratnice.
Odmah početkom drugog poluvremena Hašk je propustio dobru prigodu za izjednačenje. Naime, na jednu visoku loptu Runje nije reagirao baš najspretnije, no udarac Stipića završio je u vanjskom dijelu mreže.
U 49. minuti sjajni Samardžić je probio desnu stranu, ubacio vrlo nezgodnu loptu, no obrambeni igrač gostiju Tolić u zadnji je trenutak spasio vrata. U 61. minuti odlično je pucao Barać, no vratar gostiju Dumenčić još je bolje intervenirao.
Ipak, Junak udvostručuje vodstvo u 68. minuti. Midenjak je sjajno prošao braniča, primirio loptu i s desne strane ubacio u šesnaesterac gostiju, natrčao je Marko Čulić i pogodio donji lijevi kut gostiju za vodstvo "plavih" 2:0.
Samo tri minute poslije novi gol Junaka. Ivan Samardžić je svoju odličnu igru okrunio pogotkom iskoristivši prethodno pogrešku Tolića.
U 75. minuti Sandi Hudorović zatresao je mrežu Runje i postavio konačnih 3:1.
U sljedećem kolu Junak gostuje kod Mosora.
IZVOR: NK JUNAK