Udruga za prevenciju i pomoć u rješavanju problema ovisnosti Novi put je uz potporu  Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa kroz mjesec travanj i svibanj organizirala i realizirala unutar svog projekta ''Sinj – grad zdrave mladeži'' slijedeće aktivnosti:

Ciklus tematskih radionica i komunikacijskih skupina za djecu od petog do osmog razreda osnovne škole pod nazivom:
Alkohol i pušenje=ovisnost,
Ovisnost o pušenju i alkoholu,
Isto tako proveden je ciklus predavanja na temu svih oblika ovisnosti.

Ciklus tematskih radionica i komunikacijskih skupina te predavanja su provedena u Osnovnoj školi Marka Marulića, Osnovnoj školi Ivana Lovrića  i Osnovnoj školi Ivana Mažuranića.

U športskom dijelu u sklopu navedenog projekta Udruga Novi put je u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga Grada Sinja organizirala je svoju posljednju aktivnost  i natjecanje u gimnastici pod nazivom „Gimnastičko vježbanje kao prevencija ovisnosti“.

Natjecanje se održalo u 4 kategorije  i to:
1.kategorija obuhvaća djecu predškolske dobi (vrtić) od 4 do 6 godina
2.kategorija obuhvaća djecu razredne nastave od 1. do 2. razreda
3.kategorija obuhvaća djecu razredne nastave od 3. do 4. razreda
4.kategorija obuhvaća djecu predmetne nastave od 5. do 8. razreda

Natjecanje je bilo  organizirano u 4 discipline:
Parter, preskok, ruče i karike koje obuhvaćaju više elemenata.

Rezultati su bili sljedeći:
U kategoriji koja obuhvaća djecu predškolske dobi (vrtić) od 4 do 6 godina-dječaci, prva tri mjesta prema sistemu bodovanja u disciplinama preskok, greda, karike i parter osvojili su:
1.mjesto Karlo Gradištanac
2.mjesto Nikola Pervan
3.mjesto Ante Jelinčić

U kategoriji koja  obuhvaća djecu predškolske dobi (vrtić) od 4 do 6 godina-djevojčice, prva tri mjesta prema sistemu bodovanja u disciplinama preskok, greda, karike i parter osvojili su:
1.mjesto Viktorija Vučković
2.mjesto Karla Matić
3.mjesto Laura Šabić
U kategoriji koja obuhvaća djecu od 1 - 4 razreda-dječaci, prva tri mjesta prema sistemu bodovanja u disciplinama preskok, greda, ruče, karike i parter osvojili su:
1.mjesto Karlo Jenjić
2.mjesto Mario Romac
3.mjesto Lovre Jenjić
U kategoriji koja  obuhvaća djecu od 1 -2  razreda-djevojčice, prva tri mjesta prema sistemu bodovanja u disciplinama preskok, greda, karike i parter osvojili su:
1.mjesto Iva Boko
2.mjesto Ivana Jenjić
3.mjesto Maja Čarić
U kategoriji koja  obuhvaća djecu od 3 -4 razreda-djevojčice, prva tri mjesta prema sistemu bodovanja u disciplinama preskok, greda, karike i parter osvojili su:
3.mjesto Mia Lovrić

Prema sustavu bodovanja sa najviše bodova u kategoriji koja  obuhvaća djecu predškolske dobi (vrtić) od 4 do 6 godina-djevojčice imala je Viktorija Vučković, u kategoriji koja obuhvaća djecu od 1 - 4 razreda-dječaci najviše bodova je imao Karlo Jenjić i u kategoriji koja  obuhvaća djecu od 5 -8 razreda-djevojčice najviše bodova je imala Antea Matić, oni su uz medalje dodatno nagrađeni i peharima.

Ukupno je za navedeno razdoblje unutar projekta Sinj- grad zdrave mladeži sudjelovalo oko petstotinjak djece.

Udruga Novi put kroz projektne aktivnosti nastoji senzibilizirati mlade za problem zlouporabe droga, alkohola i pušenja te ih informirati i educirati o posljedicama konzumiranja svih oblika droga. Svrha održavanja projekta je prevencija rizičnih oblika ponašanja (nasilje i konzumiranje svih sredstava ovisnosti) kod učenika i jačanje negativnog stava prema svim oblicima ovisnosti.