Nedjelja, 13.04.2008.

JUNAK - JADRAN KS 1:1

Junak nije uspio pobijediti Jadrana iz Kaštel Sućurca i tako smanjiti bodovni zaostatak za vodećim Hrvacama. U iznimno dosadnom prvom poluvremenu treba tek istaknuti veliku koreografiju Maligana koji su proslavili svoj 26. rođendan. U drugi dio su obje momčad ušle puno bolje, pa je tako Radić srušen u 54. minuti u gostujućem kaznenom prostoru, a Mario Midenjak smireno izveo najstrožu kaznu. Odmah nakon što su krenuli s centra gosti su izjednačili, udarac sa 20m uputio je Gale, lopta je krivo odskočila i Blažević nije uspio obraniti. U nastavku susreta Junak je krenuo po pobjedu, ali su se žilavi Sućurani uspjeli obraniti i izvući bod iz Sinja.

Sanji Jovanović zlato i svjetski rekord

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je svjetsko zlato na 50 metara leđno i pritom postavila svjetski rekord popravivši vlastiti koji je isplivala u prosincu u Debrecenu.

MANCHESTER - Nakon bronce na dvostruko dužoj dionici mlada je Dubrovčanka na pedesetici isplivala 26.37 potvrdivši da je već mjesecima najbolja na svijetu u ovoj disciplini. Sanja je iza sebe ostavila Kineskinju Gao i Ukrajinku Zubkovu i, naravno, ostatak svjetske plivačke elite.

Sada se pokazalo da njeno zlatno odličje na EP-u u Debrecenu i tada isplivani svjetski rekord nisu slučajnost već plod teškog i dugotrajnog rada.
...

Treća HNL: Maligani bakljadom proslavili rođendan, igrači Junaka darovali im samo bod

Pred 700 gledatelja u Sinju Junak i Jadran (KS) odigrali su miroljubivo 1:1. Jedini zanimljivi trenutak u prvom poluvremenu dogodio se u 26. minuti, kada su domaći navijači "Maligani" bakljadom obilježili 26 godina postojanja. Junak je imao inicijativu u prvom poluvremenu, ali nije bilo konkretnih šansi za postizanje pogotka.

Junak je poveo u 54. minuti, kada je u šesnaestercu gostiju srušen Radić. Midenjak je namjestio loptu na bijelu točku i nadmudrio gostujućeg vratara Vidića za 1:0. IZVOR: www.glasdalmacije.com
...

TREKING LIGA I MOSOR GREBBENING IDU DALJE SLAđI NEGO IKAD

Mmmmljac! Grebbening 2008 za prste lizat!!!

Dragi natjecatelji i oni koji će to tek postati požurite sa prijavama za ovogodišnji Mosor Grebbening jer smo Vam pripremili ludi provod i puuuuno iznenađenja! Učinili smo sve da ovogodišnji Grebbening nikada ne zaboravite!

Grebbening light
Za sve one koji smatraju da su mosorske stijene preokrutne za normalnog čovjeka i prosječnog trekera pripremili smo prekasnu light stazicu na kojoj ćet uživati u svakom koraku. Doživjet ćete sve ljepote Mosora, uživati u nezaboravnim pogledima sa grebena, diviti se neopisivim ljepotama kanjona rijeke Cetine zajedno s kojom ćete se spustiti do mora, a ako niste previše zimogrozni možete s njom i u more.

Grebbening ultra
Za one koji su malo okrutniji sami prema sebi pripremili smo nešto težu i nešto dužu ultra Grebbenig stazu sa više kontrolnih točaka nego inače, sa malo orijentacijskih zadataka i sa malo više kilometara nego dosada. Obje staze su tajne do samog starta, tj. do tehničkog sastanka na kojem će obje staze biti predstavljene natjecateljima.

Limiti
Važno je istaknuti da je limit za obje utrke 20:00h. Znači da svima onima koji utrku završe nakon 20:00h vrijeme neće biti priznato. Zato molimo sve one koji nisu sigurni da mogu završiti ultra stazu za 11 sati da razmisle o natjecanju u light kategoriji. Vrijeme pobjednika uvelike ovisi o vremenskim uvjetima ali naša procjena je oko 5 sati. Light staza može se laganim hodom proći za 5-6 sati.