Nedjelja, 13.02.2011.

Kino danas

U sinjskom kinu od 19,30 sati prikazuje se film "Cura na lošem glasu".

Sport

Jučer su igrane utakmice 1. kola Hrvatskog nogometnog kupa na razini Županije splitsko – dalmatinske.
Donosimo rezultate susreta klubova s područja Cetinskog kraja:
OSK - Hrvace  3 : 1 (0 : 0)
Čaporice Trilj - Glavice  0 : 1
Tekstilac - Jadran KS  1 : 6

ŽOK Sinj je na gostovanju kod Kaštela DC II doživio svoj drugi prvenstveni poraz. Sinjanke su loše otvorile utakmicu, što su motivirane Kaštelanke iskoristile i dobile prvi set (25:22). U drugom i trećem setu vidjeli smo dinamičnu igru na obje strane ali ovaj put slave gošće iz (23:25; 19:25), pa ŽOK Sinj prelazi u vodstvo od 2:1 u setovima. Uzbudljiva i neizvjesna igra nastavila se i u četvrtom setu. Sinjanke propuštaju meč loptu, a nedugo nakon toga gube set, a zatim i meč (26:24; 15:9). Treba napomenuti da je prošlotjedna pobjeda protiv Brda koja se također igrala u pet setova malo umorila sinjske odbojkašice što su mlade igračice Kaštela iskoristile i sasvim zasluženo pobijedile rezultatom od 3:2 u setovima.

Junak je jučer u Zadru izgubio 2:1 u pripremnoj utakmici protiv Zadra. Jedini pogodak za sinjske plave postigao je Željko Sablić u 75. minuti susreta.
Igrači Junaka utakmicu su otvorili dosta bojažljivo. Prvih 15-tak minuta nisu uspijevali uspostaviti kontrolu igre, tako da su se tek nakon uvodnog dijela pribrali i uspostavili terensku ravnotežu. Prva stopostotna prilika Junaka bila je ona Željka Sablića, no nije ju realizirao jer je zakasnio sa šutom na gol, na što je odlično reagirala obrana Zadra. U nastavku se igralo dosta izjednačeno, a onda je, nakon grube pogreške lijevog dijela obrane Junaka, točnije Ante Puljiza, protivnik postigao gol za vodstvo 1 : 0. U drugom poluvremenu igralo se dosta žustro. Najizgledniju šansu za gol Junaka imao je Mario Midenjak u 47. minuti, kad je bio sam pred vratarom koji je obranio udarac. U 74. minuti, nakon prekida, Puljić je za Zadar postigao drugi gol i to glavom, izbjegavši pratnji uže obrane Junaka, Topiću. Nakon jedne minute Junak je rezultat smanjio na 2 : 1 pogotkom Željka Sablića. Do kraja utakmice Junak je imao nekoliko šansi za zgoditak, te najmanje jednu šansu za jedanaesterac. Trener Junaka Milo Nižetić na utakmicu je poveo 18 igrača i izvršio je svih 7 izmjena. Pomoćni trener Mirko Labrović kaže kao su igrači pokazali da imaju potencijala i kvalitete da odigraju jednu dobru partiju i za kvalitetno suprotstavljanje jednoj prvoligaškoj momčadi.
IZVOR: WWW.FERATA.HR