Ponedjeljak, 12.10.2020.

BK Pržina viceprvak 1. hrvatske Raffa lige

U Sportskom centru Vilar u Žrnovnici u subotu, 10. listopada odigrano je finale završnice 1. hrvatske Raffa lige, u kojem su se sastale ekipe BK Pržina iz Turjaka i BK Gorčina iz Omiša. Ovoga puta slavlje je pripalo Omišanima koji su na kraju slavili 10:0.
Zanimljivo je da su Turjačani cijelo prvenstvo odigrali bez izgubljenog boda. U polufinalu su pobijedili boćare Solina i odmah odigrali finalni susret, dok su Omišani imali dan više odmora za odlučujući susret. Međutim, to ne umanjuje pobjedu Omiša, a Turjačanima kapa dolje.

Omišani su, predvođeni Tonćijem Jerčićem, uzvratili Turjačanima za poraze u prvenstvu i tako postali prvaci Hrvatske. Za utjehu, Pržina pored drugog mjesta  ima i najboljeg igrača lige Hrvoja Dotura, uz kojeg su u ekipi bili Zoran Nasić, Mladen Pupić, Josip Barać, Dennis Pupić Vurilj, Ivica Budimir Bekan i Ante Klapež.
Opširnije...
IZVOR: WWW.FERATA.HR

Zanimljiv boćarski vikend

Dok su boćari Pržine vodili bitku za naslov prvaka Hrvatske u Raffa natjecanju, u drugim boćarskim natjecanjima vrlodobre rezultate ostvarili su ostali boćarski klubovi cetinskog kraja.

Odigrano je 6. kolo 1. županijske boćarske lige u kojoj je Trilj uvjerljivo s 22:2 pobjedio King trade Makarska. Mačkula je došla do pobjede protiv Salone rezultatom 12:9, a Sinj je pobjedio Sutvid Brač 19:5.

Na ljestvici vodi Trilj s 15 bodova, dva manje ima Sinj, a Mačkula je 5. s 9 osvojenih bodova.

Za razliku od županijskih ligaša, boćari Bitelića u natjecanju 3. HBL još uvijek čekaju prvi bod. U šestom kolu poraženi su od Supetra 18:6.
Prva boćarska liga s natjecanjem počinje 31. listopada, a u njoj se natječe BK Otok.

Županijski nogomet: Glavice i Čaporice pobjednički, Tekstilcu drugi poraz

U drugom razredu županijskog nogometa Glavice i Čaporice upisali su pobjede, a Tekstilac je upisao poraz na svom terenu…

Drugi poraz u nizu upisao je sinjski Tekstilac kojeg je u Sinju svladao HBDNK Mosor-Sv Jure rezultatom 3:1. Jedini gol za domaće postigao je Santo u 38. minuti za 1:1, ali u drugom dijelu gosti još dva puta pogađaju za pobjedu.

Glavice su na svom terenu nadvisile Mosor Žrnovnicu s 3:2. Poveli su gosti, nakon čega domaći preko Milanovića s bijele točke poravnavaju, da bi za potpuni preokret u 59. minuti pogodio Buljan. Mosor je u 68. minuti stigao do 2:2, a pobjedu domaćima donio je Poljak iz novog jedanaesterca.