Sport

Jučer, 21. rujan, je u Sarajevu održana velika galopska priredba na kojoj su nastupila i grla s područja Sinjskog kraja. U trci na 2000 metara slavilo je grlo Princ Surčinski, druga u cilju je bila Astala lucce iz Galopskog kluba Vreba iz Hrvaca, treće mjesto pripalo je Antartki iz GK Mustang. U trci na 1400 metara slavilo je grlo Roksolina iz GK Mustang.

Na dan sv. Mateja zaštitnika župe Bisko završen je 1. Malonogometni turnir koji je organiziralo š.D. Bisko. Polufinale: CB Mariva Dicmo-Klesarstvo Dicmo 0:0(2:4):Liska Interijeri-Bajić Vojnić 6:1, Iner. Bajić Vojnić-CB Mariva Dicmo za 3. mjesto 2:3. Za 1. mjesto Liska kle. Dicmo 3:1. Pobjednik "Malonogometnog turnira sv. Matej 2009. Bisko" je ekipa Liska iz istog mjesta koje teritorijalno pripada općini Dugopolje. Najbolji igrač turnira je Joško Brnabić (Liska), najbolji golman Ivan Gabrilo Guzi (Klesarstvo Dicmo), najbolji strijelac Dean Banić (Liska). Nagrade su pehar medalje i nočane nagrade: 1. mjesto 6.000.00kn, 2. 4.000.00kn, 3. 2.000.00kn, 4. pehar. Nagrade su dodijelili: zamjenica gradonačelnika Grada Trilja zadužena za društvene djelatnosti Ankica Lukić, don Jozo Varvodić župnik župe Bisko, predstavnik š.d. Bisko Ante Dadić-Dado. Odigrana je i revijalna utakmica između veterana Biska i 4. gard. brigade u spomen i trajno sjećanje na sumještanina Eugena Strikića-Genu pripadnika oklopne bojne 4. brigade koji je stradao u akciji Maslenica.

Odigrani su susreti 3. Hrvatske boćarske lige. Otok je pobijedio Bas 16:6, a Trilj-Bulina 9:13. Pržina je izgubila od Povljana 22:0. U prvoj županijskoj ligi Sinj je pobijedio Bitelić 14:8, a u drugoj B ligi Potravlje i Neorić odigrali su 13:9, a Gradina i Sinjal 14:8.