"DANI ALKE I VELIKE GOSPE 2009."

15.07. srijeda
Predstava "Legenda o svetom Muhli"- kazališna družina "Histrioni", Gradsko kino, 21:00

16.07. četvrtak
Izložba slika ak. Slikara Josipa škerlja, Galerija Galiotović, 20:00


17.07. petak
Svečano otvaranje "Dana Alke i Velike Gospe 2009. godine" i pučka fešta - Sinjska noć, Trg kralja Tomislava, 20:30
Festival urbanog zvuka- SARS 17.07.-18.07. Košarkaško igralište, 22:30
Brnaški dernek 17.07.-19.07. Meljača, 17:00

20.07. Ponedjeljak
Predstavljanje knjige "Povijest Sinja", Matica Hrvatska i prof. Martin Vrgoč, Dvorana Gospe Sinjske, 20:00


21.07. Utorak
Replike starih majstora- Izložba slika ak. slikarice Sandre šustić, Galerija Galiotović, 21:00

23.07. četvrtak
Turnir u basketu 23.07.-26.07. Košarkaško igralište, 18:00


24.07. Petak
Koncert sinjskih rock glazbenika, Košarkaško igralište, 21:00

25.07. Subota
Alkarski padobranski kup, Zračno pristanište, 08:00

Koncert Gradske glazbe, Trg kralja Tomislava, 21:00

27.07. Ponedjeljak
Turnir u malom balunu, Košarkaško igralište, 19:00

Koncert zbora "Sinjski slavuji", Crkva čudotvorne Gospe Sinjske, 20:00

28.07. Utorak
Izložba "Sinjske minijature" -Foto-video udruga, Galerija Galiotović, 20:00


29.07. Srijeda
Revija "Montura na meni, ulici i sceni"- Sinjsko pučko kazalište, Košarkaško igralište, 21:00


30.07. četvrtak
Večer performansa- Udruga S.K.U.P., Tvrđava Kamičak, 21:00
Moto susret u organizaciji Moto- kluba "Streetrunners", 30.07.-01.08., Gradski hipodrom, 21:00

31.07. Petak
Turnir mlađih kategorija, KK " Alkar" 31.07.-02.08., Košarkaško igralište, 16:00


1.08. Subota
Turnir u boćanju, Gradski hipodrom, 10:00
Likovna akcija -Sinjski Pollock II, Trg dr. Frane Tuđmana, 09:00
Izložba Arheološko-etnografski prikaz Dalmatinske zagore Marinka Poljaka, Lovrića obor 5., 20:00
Koncert klasične glazbe, Dvorište samostana, 21:00

02.08. Nedjelja
Sv. Misa za VAD, Crkva čudotvorne Gospe Sinjske, 11:30


03.08. Ponedjeljak
Izložba radova u žici Andrije Vučkovića, Brnaška ulica 13., 20:00
Predstava "Cinco Marinko", Gradsko kino, 21:00

04.08. Utorak
Izložba slika ak. slikara Vinka Uhlika, Galerija Galiotović, 20:00
Večer Sinjskih mažoretkinja, Košarkaško igralište, 21:00


05.08. Srijeda
Mikrofon je Vaš- natjecanje pjevača amatera, Košarkaško igralište, 21:00

06.08. četvrtak
Koncert Klape Sinj, 21:00


07.08. Petak
Viteško natjecanje za 294. BARU, Alkarsko trkalište, 17:30
«Klape Gospi Sinjskoj»-Festival Marijanskih pjesama, Dvorište samostana, 21:00

08. 08. Subota
Izložba pasa CAC HR- Sinj 2009., Parkiralište tvornice Dalmatinka nova, 09:45
Viteško natjecanje za 294. čOJU, Alkarsko trkalište, 17:30
Večer folklora i viteštva, Trg dr. Franje Tuđmana, 21:00
Koncert -VIS "Gustafi", Košarkaško igralište, 23:00.


09.08. Nedjelja
Natjecanje golubova listonoša-Alkarski kup,
Viteško natjecanje za 294. ALKU, Alkarsko trkalište, 16:30
Koncert zabavne glazbe, Trg dr. Franje Tuđmana, 22:00

11.08. Utorak
Predstava "Opsada Sinja 1715. godine"-Turistička zajednica, Tvrđava Grad, 20:30


12.08. Srijeda
"Don Ivan Filipović, Trag u vremenu i prostoru" Matica Hrvatska, Hotel Alkar, 20:00

13.08. četvrtak
Književna večer- Udruga S.K.U.P., Gradska knjižnica, 20:00


14.08. Petak
Sv.Misa, Tvrđava Grad, 08:00
Cjelodnevno klanjanje u crkvi na Gradu, Tvrđava Grad, 08:30
Svečana Sv. Misa, Trg dr. Franje Tuđmana, 18:00
Bdijenje, Tvrđava Grad, 22:00

15.08. Subota
Svetkovina Velike Gospe, Sv. Misa Zornica, Crkva čudotvorne Gospe Sinjske, 04:00
Sv. Misa na Gradu, Tvrđava Grad, 07:00
Procesija s Gospinom slikom i Svečana Sv. Misa, Centar grada i Trg dr. Franje Tuđmana, 09:30
Sv. Misa na Gradu, Tvrđava Grad, 16:00
Svečana Sv. Misa, Trg dr. Franje Tuđmana, 18:00


16.08. Nedjelja
Sv. Misa Zahvalnica, Tvrđava Grad, 07:00
Sv. Misa i posveta djece Gospi Sinjskoj, Crkva čudotvorne Gospe Sinjske, 19:00

19.08. Srijeda
Odbojkaški turnir žOK "Sinj" 19.08.-20.08., Košarkaško igralište, 16:00
Filmski festival - Udruga S.K.U.P. 19.08-21.08., Gradsko kino, 20:00
Dan Antike, Revijalna utakmica Dalmati i Rimljani, TZ Grada Sinja, Trg dr. Franje Tuđmana, 20:00


20.08. četvrtak
Nogometni turnir mlađih kategorija NK "Glavice" 20.08.-23.08., Igralište NK Glavice, 09:00

21.08. Petak
Rukometni turnir žRK "Sinj" 21.08.-22.08., školska športska dvorana, 18:00


23.08. Nedjelja
Vučkovića dječja Alka, Vučkovići Brnaze, 17:00
Zatvaranje "Dana Alke i Velike Gospe 2009. godine", Trg kralja Tomislava, 20:00

24.08. Ponedjeljak
Otvorena zabavna škola nogometa 24.08.-28.08., Gradski stadion, 09:00


27.08. četvrtak
Završnica kulturnog ljeta za djecu i mlade - Udruga «SRMA», Košarkaško igralište, 19:00

05.09. Subota
Ragbi turnir 05.09.-06.09., Ragbi igralište, 17:00


OBLJETNICE

05.08. Srijeda
Dan domovinske zahvalnosti i Dan pobjede; 14. obljetnica vojno-redarstvene akcije "Oluja" polaganje vijenaca, Spomenik poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, 09:00
Svečana Sv. Misa za Dan domovinske zahvalnosti, Crkva Gospe Sinjske, 10:00

13.08. četvrtak
Polaganje vijenaca povodom Dana Grada Sinja, Središnji križ na Groblju Sv. Frane, Spomenik poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, 10:00
Svečana sjednica Gradskog vijeća povodom Dana Grada, Hotel Alkar, 11:00


25.08. Utorak
Obilježavanje 18. godišnjice napada na kasarne; polaganje vijenaca, Spomenik poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, 09:00
Sveta Misa zadušnica, Crkva Gospe Sinjske, 10:00






09.07.09