Tuga u Sinju, Alkar nije više prvoligaš

Piše i snima: žarko KODžOMAN

U Sinju se sljedeće sezone neće igrati prvoligaška košarka. U posljednjem, desetom kolu Lige za ostanak, Alkar je na svom parketu svladao Zabok 97:71, no to mu nije bilo dovoljno za opstanak u A-1 ligi.

Dubrava i Kvarner su ostvarili gostujuće pobjede protiv Trogira i Borik Puntamike, što je Sinjane gurnulo u Drugu ligu.

što se tiče samog susreta Alkar - Zabok, čitava je utakmica bila jednosmjerna ulica. Nošeni frenetičnim navijanjem mnogobrojne publike i najodanijih navijača, Maligana, Sinjani su silovito ušli u susret, te prvu četvrtinu okončali 26:13 u svoju korist.

U drugoj četvrtini Zabok se spustio na minus 7 koševa, no do kraja poluvremena Sinjani su podignuli kvalitetu svoje igre, te je poluvrijeme završilo 44:33 u njihovu korist.

U preostale dvije četvrtine Alkar je rutiniranom igrom stigao do visoke pobjede. No, na žalost Alkarevih igrača i njegovih vjernih navijača, bila je to pirova pobjeda.

U redovima Alkara najefikasniji igrači bili su Nikola Gaurina s 19 i Tomislav Ramljak sa 17 koševa. Kod Zaboka najbolji su strijelci bili Ive Ivanov sa 17 i Ante Krapić sa 15 koševa.