Subota, 10.11.2007.

SPORT

Drugo kolo zaredom trećeligaški derbi ide na stranu Sinjana. Nakon prošlotjedne pobjede nad Dugopoljem Junaci su slavili i u Dubrovniku, te ostaju na istom rastojanju s liderom iz Hrvaca. S druge strane, Goškovci su propustili priliku potpuno se uključiti u borbu za sam vrh.

Vrlo rano su Sinjani došli u vodstvo od 2:0. Dvije kontre u 13. i 18. minuti rezultiraju pogocima Sučića i Sabljića. Do kraja poluvremena Goškovci su imali dvije odlične prilike za smanjivanje zaostatka. Prvo čikato s pet metara šalje loptu preko vratnice, a potom Blažević skida opasan Kokićev šut sa 16 metara.

U 54. minuti najljepši detalj utakmice, Mario Midenjak pogađa iz slobodnjaka s dvadesetak metara za, u taj trenutak, uvjerljivu pobjedu gostiju.

Vodstvo od 3:0 "opušta" dotad odlične Sinjane, te GOšK u potpunosti preuzima igru do kraja utakmice. Već u 68. minuti nakon pogreške gostujuće obrane Tomić loba Blaževića za 1:3, da bi se u 75. minuti Goškovci primakli na samo gol zaostatka. Lopta je u kaznenom prostoru gostiju pogodila Hađiahmetovića u ruku, a Bijedić je sigurni realizirator najstrože kazne. Najbolju priliku za izjednačenje je imao kapetan Dubrovčana Josip Papić koji je na isteku 90. minute sam izišao pred odličnog Blaževića, ali je njegov udarac s peterca golman Sinjana zaustavio.

- Vrlo dobra utakmica, i naša zaslužena pobjeda. Nakon vodstva od 3:0 smo prepustili Dubrovčanima sredinu terena i išli na kontre - kratko je izjavio trener Junaka Siniša Jalić.

14. kolo III. HNL - jug
GOšK - JUNAK 2:3 (0:2)

Stadion na Lapadu, Gledatelja 300
Sudac: Albertino Rogić (Zadar)
Strijelci: 0:1 Sučić 13.; 0:2 Sabljić 18.; 0:3 Midenjak 54.; 1:3 Tomić 68.; 2:3 Bijedić (11m) 78.

GOšK: šarenac, Avdić (od 46. Tomić), čikato, Kokić, Mujkić, Vuleta, Sušak (od 32. Bijedić), Papić, Jurić, Marinović, Lizde (od 58. Dilberović)

JUNAK: Blažević, A. Romac, Bašić, Mičić, Pavić, Paškalj, Vukušić, Hađiahmetović, Sučić (od 79. J. Romac), Sabljić (od 73. Poljak), Midenjak

Igrač utakmice: Mario Midenjak (Junak)

ZABOK - ALKAR 95:70
(18:21, 24:19, 23:16, 30:14)

Zabok, 10.11.2007.
ALKAR: J.Blajić(8), Režić(3), Omrčen, M.Modrić(8), R.Caktaš, župić, Džapo(18), S.Blajić(4), Jagnjić(2), ćurković(7), Gaurina, T.Caktaš(20)

Novi veliki poraz. Kao i u prethodnoj utakmici, u igri smo bili 3/4, dok je u zadnjem dijelu nastupio raspad sistema. Nabolje smo odigrali prvu četvrtinu u kojoj smo imali prednost od 8 koševa. U 24. minuti smo košem i dodatnim slobodnim bacanjem odličnog T.Caktaša vodili 53:50 i izgledali spremni za pobjedu. Nakon toga, domaći play ćosić pogađa svoju drugu, od ubačenih pet trica te kola pomalo kreću nizbrdo. U posljednoj četvrtini domaći potpuno rabijaju našu zonsku obranu.
Uz ćosića, loše smo branili igru njihovih centara Ivanova i Lozančića. Kod nas, osim T.Caktaša jedini raspoloženi bio je Džapo.
IZVOR: KKALKAR.NET

"MOJE SVJETLO ZA VUKOVAR"

Udruga tjelesnih invalida grada Sinja uključila se u realizaciju projekta «Moje svjetlo za Vukovar» čiji je cilj senzibilizirati učenike osnovnih i srednjih škola o sposobnostima osoba s invaliditetom te pružanje direktne pomoći najugroženijim osobama u gradu Vukovaru. Udruga je tako dobila 1700 svijeća od Udruge «Prijatelji» iz Metkovića za koje prodavati kupone po svim sinjskim školama od ponedjeljka do petka po cijeni od 10 kuna. članovi Udruge i volonteri 17 studenoga uoči pada Vukovara u 18 sati zapaliti će svijeće na Trgu dr. Franje Tuđmana, a cjelokupni prihod od prodaje svijeća uručiti će 18. studenoga najpotrebitijima u Vukovaru.

12. ORNITOLOšKO PRVENSTVO U SINJU

U Sinju se u organizaciji Udruge za uzgoj i zaštitu ptica Sinj održava 12. ornitološko prvenstvo južnohrvatskog i dalmatinskog ornitološkog saveza «Sinj 2007». Protekla dva dana sedam sudaca ornitologa ocjenjivalo je ptice, a nagrade i priznanja pojedincima i udrugama bit će dodijeljeni u nedjelju.
Na izložbi, koja je postavljena na Trgu Franje Tuđmana u prostorijama bivše trgovine Konkurent, 44 izlagača prikazali su 610 ptica, u 50 grupa.
Izložba se može pogledati danas do 20,00 sati, i u nedjelju od 8,00 do 13,00 sati. Cijena ulaznice za odrasle je 10,00 kuna.

"MJESEC HRVATSKE KNJGE"

Povodom manifestacije «Mjesec hrvatske knjige» koja se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga, u sinjskoj Gradskoj knjižnici postavljena je popratna izložba knjiga koje su tiskane do 1960. godine. Izložba se može pogledati do kraja «Mjeseca knjige». Podsjećamo da će «Dani oprosta» u sinjskoj knjižnici biti 14. i 15. studenog.

OBAVIJEST

U povodu narodnog običaja krštenja mošta - Martinja i očekivanog broja sudionika u cestovnom prometu koji su konzumenti alkoholnih pića, Policijska uprava splitsko-dalmatinska svoje aktivnosti danas i sutra će usmjeriti na sprječavanje i sankcioniranje vožnje pod utjecajem alkohola.

KINO DANAS

Do nedjelje se u sinjskom kinu prikaziva američki povijesni spektakl APOKALIPTO, redatelja, scenarista i producenta Mela Gibsona. Film je snimljen na izumrlom majanskom jeziku. Priča je to o mladom lovcu, indijancu, koji s obitelji mirno živi u jednom selu. Njegov idiličan život remeti brutalna invazija ratnika Maja, koji masakriraju seljane. Početak filma je u 19,30 sati.

SPORT

Večeras košarkaši Alkara igraju utakmicu trećeg kola A1 košarkaške lige u Bedekovčini, protiv novoligaša KK Zabok, a susret počinje u 18 sati.
Drugoligaš triljska Cetina večeras u 19 sati igra u Trogiru protiv Trogira susret A2 košarkaške lige.

Nogometaši Hrvaca jučer su u prvom susretu 14. kola 3. HNL jug na svom travnjaku s 2-1 pobjedili ekipu Konavljanina.

Nogometaši Junaka u 14,00 sati u Dubrovniku igraju susret 14. kola 3. HNL jug protiv domaćeg GOšK-a.

Danas su na rasporedu rukometni susreti drugih liga:
Rukometaši Cetinke u 18 i 30 gostuju kod Zadra u Zadru, Kamičak igra u gostima kod Hrvatskog Dragovoljca u Splitu u 16 sati.
Rukometašice Cetine u 17 sati u sinjskoj dvorani dočekuju ekipu Metkovića, a od 19 i 30 u istoj dvorani igraju žRK Sinj i Knin.

Odbojkašice Sinja u 15,00 sati u Kuparima igraju susret druge odbojkaške lige protiv župe Dubrovačke.

Na igralištu Tekstilca u 12,00 sati počela je završnica prvenstva Hrvatske za ragbijaše u kategoriji U 12. Na završnici sudjeluju Nada, Sisak, Zagreb i Sinj koji brani naslov prvaka Hrvatske.