Nedjelja, 9.05.2010.

Na otvaranju galoperske sezone u Sinju najbrža Asta la Luce

Sedmogodišnja Asta la Luce iz konjičkog kluba Vreba u Hrvacama s džokejom Aleksandrom Šašićem pobjednik je glavne utrke galopera održane u subotu poslijepodne na sinjskom hipodromu.

Vlasniku Asta la Luce pripala je nagrada od 6.300 kuna. Na stazi dugoj 2.000 metara za engleske punokrvnjake od 4 godine i starije startalo je 6 grla. Svih 6 grla galopiralo je u grupi, u izjednačenoj utrci, sve do posljednjeg zavoja prije cilja.

U finišu najviše snage imali su Asta la Luce, TNT konjičkog kluba Alkar i obitelji Jelinčić stigao je drugi, a Referendum konjičkog kluba Sokol koji je neposredno prije starta utrke promijenio vlasnika zauzeo je treće mjesto.

U uspješnoj organizaciji konjičkog kluba Piket iz Glavica, kojemu je ovo bio organizacijski debi, održano je 5 odličnih utrka u kojima je sudjelovalo 35 galopera.

Ukupni nagradni fond bio je 51.000 kuna. Od pet utrka četiri su održane po kiši. Unatoč tomu otvaranju sezone na sinjskom hipodromu okupilo se oko 2.000 gledatelja.

U utrci engleskih punokrvnjaka starih 3 godine u zavoju prije ciljne ravnine s konja Džoni Travolta iz beogradske ergele Surčin pao je i ozlijedio se džokej Saša Glogovac.

Toni Paštar
IZVOR: SLOBODNA DALMACIJA

JUNAK - POMORAC 0:1 (8.5.2010.)

Piše: Žarko KODŽOMAN
Junak je danas u Sinju doživio drugi uzastopni prvenstveni poraz. Ovaj put od "plavih" je bila bolja momčad Pomorca iz Kostrene koja je pobijedila 1:0. Junak, za razliku od gostiju, nije iskoristio svoje prigode i izgubio je tri boda. Velikim hendikepom za domaćina pokazao se izostanak prvog napadača Marija Midenjaka koji je pauzirao ovaj susret zbog problema s ozljedom palca.
Već u uvodnih deset minuta izabranici trenera Mile Nižetića imali su dvije dobre situacije u šesnaestercu gostiju. Prvo se Čulić našao u dobroj poziciji, no akcija je zbog blatnjavoga i raskvašenog terena završila neslavno. U devetoj minuti bilježimo fin pokušaj Lagatora "škaricama", ali bez učinka. U 15. minuti Bože Poljak je pucao silovito iz slobodnjaka, no lopta je otišla iznad grede.
Jedini pogodak na utakmici pao je u 35. minuti. Martin Šaban je ušao u kazneni prostor domaćina, napravio korak-dva i onda oštrim i prizemnim udarcem s 14-15 metara matirao nemoćnog Grčića.
Dvije minute poslije Junak se mogao vratiti u igru. Nakon ubačaja u kazneni prostor gostiju Ajduković je uputio šut glavom, no branič Pomorca Rudan izbacio je loptu pred samom gol-linijom. U 43. minuti strijelac Šaban opet se našao u lijepoj prigodi, no njegov udarac izvan 16 metara završio je iznad vratnice. Na samom izdisaju prvog poluvremena Vardić je lijepo ubacio, ali vratar Prskalo je pokupio loptu ispred Petrića.
U 57. minuti Vardić puca silovito pod gredu, a Prskalo odbija loptu u korner. U 61. Ajduković je idealno ubacio pred lijevu vratnicu gola Pomorca, ali Vardić je zamalo zakasnio zahvatiti loptu glavom i propala je odlična prigoda za izjednačenje. Samo minutu poslije svaku dvojbu o pobjedniku propustio je riješiti opasni Šaban, u stopostotnoj prigodi iz blizine pucao je preko gola.
U 70. puca Ajduković - Prskalo brani. Šest minuta poslije igrač gostiju Ivor Weitzer našao se oči u oči s Grčićem koji njegov udarac zaustavlja nogom. No, ni Junak ne ostaje dužan. U 80. u šesnaestercu Pomorca jedan igrač "plavih" zahvaća loptu koljenom i prosljeđuje ju točno na glavu kapetanu Hrvoju Mandacu koji u odličnoj situaciji promašuje vrata. Na drugoj strani Con se našao pred Grčićem, ali vratar Sinjana iz ovog duela izlazi kao pobjednik. Pomorac se ubrzo našao u još jednoj solidnoj prigodi, udarac Weitzera završio je pored vratnice. Na kraju minimalna pobjeda gostiju, premda je Junak zaslužio barem bod.
IZVOR: NK JUNAK