Subota, 4.10.2014.

Bandić: Dok je Sinjske alke bit će i Hrvatske



Uoči proslave 300. obljetnice Sinjske alke i čudesne obrane Sinja, u Zagrebu je danas svečano predstavljena kompletna alkarska povorka, sinjske i cetinska kulturna i etno baština.
Opširnije...
IZVOR: WWW.FERATA.HR

Vjernici Čitluka i Jasenskog slave blagdan svetoga Frane



Danas je blagdan svetoga Frane Asiškoga, koji se u Župi Čudotvorne Gospe Sinjske posebno štuje u Čitluku i Jasenskom.
Vjernici Čitluka i Jasenska i ove godine svečano proslavljaju dan svoga nebeskog zaštitnika svetog Franu. Za središnje slavlje, koje će se održati sutra, 5. listopada u 10 sati pripremaju se trodnevnicom. Svake večeri u 17 sati je krunica, pobožnost u čast sv. Frani, a potom sveta misa.
Procesiju i svečanu svetu misu sutra će predvodi fra Gabrijel Jurišić.
Ova najava ujedno je i poziv svim štovateljima sv. Frane da se pridruže vjernicima Čitluka i Jasenska u njihovom slavlju.
IZVOR: WWW.FERATA.HR

Audicija Glazbene udruge ‘Sinjski slavuji’

Glazbena udruga ‘Sinjski slavuji’ pozvala je zainteresirane građane na audiciju za Mješoviti zbor grada Sinja koja će se održati kroz cijeli mjesec listopad u prostorijama Vatrogasnog doma Sinj (nasuprot pizzerije Pinjur), ponedjeljkom i četvrtkom od 19 do 20 sati.
Ujedno pozivaju i djecu od 7 do 15 godina da se pridruže dječjem zboru Sinjski slavuji te istoimenom instrumentalnom sastavu ukoliko znaju svirati neke instrumente, također ponedjeljkom i četvrtkom od 19 do 20 sati.
Više informacija na broj 092/245-9892.
IZVOR: WWW.FERATA.HR

Najava sportskog vikenda

Pred nama je još jedan bogat sportski vikend iz kojeg izdvajamo…

Subota, 4. listopada
Košarka
A-1 liga, 1. kolo: 19,30 h: Alkar – Split

Nogomet
Treća HNL-jug:
16,00 h: Hrvace – Hajduk B – ODGOĐENO
16,00 h: Mosor – Junak

Prva ŽNL:
16,00 h: Tekstilac – Sloga (M)
16,00 h: Vinjani – OSK

Druga ŽNL:
16,00 h: Glavice – Poljičanin

Rukomet
Druga HRL-jug:
18,00 h: Biograd – Kamičak
18,00 h: Zadar – Sinj

Ragbi
Prvenstvo Hrvatske
15,00 h: Sinj – Mladost

Nedjelja, 5. listopada
Mali nogomet
UMN Sinj:
15,00 h: Auto Labinko &CMONT – Torcida Otok
16,00 h: Azra 1986 – Taxi Maretić
17,00 h: Brnaze – Š.D. Branitelj
18,00 h: Buljan Kamen – Sutina
19,00 h: Dicmo – MNK Satrić
20,00 h: Gala – MNK Dalmacija

IZVOR: WWW.FERATA.HR