Nedjelja, 1.06.2008.

Sinjaninu ili Sinjanki četiri i pol milijuna na loto sedmici

Napokon je i Sinj dobio svog milijunaša. Dobitna kombinacija Lota 7/39 koja je sretniku donijela 4,5 milijuna kuna uplaćena je u kiosku znakovitog naziva "Buba mara" u Glavičkoj ulici kod tvornice Dalmatinka Nova.

Vlasnik kioska Ivica Jadrijević Tomas samo se tajanstveno smiješio kada su ga mnogi počeli salijetati pitanjima zna li ime sretnog dobitnika ili dobitnice milijunskog iznosa.

Po Sinju se vijest brzo pročula i počela su nagađanja. Netko je "provalio" provalio kako je dobitak otišao u susjedne Glavice, zaseok Romci jer se istu večer u tom mjestu čula pucnjava, pjesma a bio je i vatromet. Ispostavilo se da se radi o slavlju vjenčanja.

Zatim se pojavila teorija da je Loto dobila neka od radnica Dalmatinke Nove koje su nekoliko dana štrajkale ispred glavnog ulaza, a obzirom da je kiosk u blizini možda je neka od radnica tražeći zadnju nadu uplatila loto. Sinjani su komentirali da bi to bilo najpoštenije jer su radnice zaslužile taj novac.

Prema položaju kioska dobitnik bi, ako je iz Cetinskog kraja, trebao biti iz naselja oko Dalmatinke Nove, iz Glavica ili čak iz Otoka ili Gale jer često znaju mještani tih naselja na putu kući uplatiti loto u tom kiosku. Inače u Cetinskom kraju je rijetkost da netko bude dobitnik Lota.

Tako je u zadnjih tridesetak godina zabilježeno samo par slučajeva. Zadnji veći dobitak dogodio se prije par godina kada je dobio loto od nekoliko stotina tisuća kuna jedan Cetinjanin iz okolice Sinja. OPšIRNIJE
IZVOR: SLOBODNA DALMACIJA

Treća liga: Hrvace pobjedom protiv Vala potvrdile naslov, Uskok ispao

Hrvace su pred 400 svojih navijača zasluženo pobijedile ekipu Vala rezultatom 4:2. Domaćin je počeo utakmicu bez osam standardnih prvotimaca tako da se to osjetilo na igri, pogotovo u prvom poluvremenu u kojemu su jedinu šansu imali gosti u 28. minuti, kada je Bašić s deset metara pucao preko gola. Val je poveo u 54. minuti, kada je Bašić odličnom loptom iz igre izbacio cijelu obrambenu liniju Hrvaca, Konsa je izašao sam ispred vratara Grčića i pogodio za 0:1.

Tomić u 61. minuti poravnava rezultat na 1:1, fenomenalnim udarcem izravno iz kornera svladao je neopreznog Bebića. Isti igrač je nakon solo prodora u 72. minuti šutirao sa 17 metara i pogodio za vodstvo domaćina od 2:1. Val je izjednačio u 75. minuti, čavka je sa 30 metara uputio udarac, Grčić loše reagirao, a lopta je odsjela u donjem desnom kutu za 2:2. U 89. minuti Božinović je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu pred vrata, a Surać je s lakoćom ubacio u mrežu za vodstvo domaćina od 3:2. Pobjedu Hrvaca je potvrdio Lagator u 90. minuti golom za konačnih 4:2.

Pehar kao pobjedniku prvenstva predsjednik udruženja 3. HNL - jug Jakov Grbeša uručio je domaćem kapetanu Božinoviću.

Uskok je porazom u Unešiću ispao iz 3. HNL-jug, a konačna odluka tko će ući u 2. HNL, Hrvace ili Junak (Zagora nije ni tražila licencu), znat će se tijekom sljedećeg tjedna.