Sada je: 18. 10. 2019, 11:23.

Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Eutanazija 
Autor/ica Poruka
Post Eutanazija
Što mislite o ovom problemu?

06. 07. 2007, 9:20

Gradele, lako je otvarat, temu za temom, al vodit razgovor nimalo nije lako.
Znam ja da ti to radiš razi popularnosti al u nijednoj temi još nisam vidio ikakva odgovora...
:wink:

xxx u skokovima.u troskocima bi bilo bolje.o kakvoj popularnosti pricas?pa nisu svi balavi kao ti da se u svaku temu guraju i s time smatraju da su postigli vecu "popularnost".

vat d fak????

gradele,teme su super,osvrnem se na njih veceras,po danu slabije razmisljam i nemam volje za pokusaje pisanja iceg pametnoga.

06. 07. 2007, 10:27
Moguće je i o tim temama voditi razgovor, ali je potrebno malo više napregnut možđane...

I to radim radi popularnosti*. Točno. Dovoljno je da nečije mišljenje odudara od mišljenja nekog drugog i ovaj ti je već isprovociran i oće nešto napisati. I eto ti rasprave.

Teme možda nalikuju na teme u onoj Parlaonici, ali nije slučajno tako: to su teme o kojima, koliko god ih slabo poznavali, svi imamo nekakvo mišljenje (koje ne mora biti utemeljeno).

Ovo je onda zgodna prilika da preispitamo, s obzirom na kritike koje nam upućuju drugi, slabe točke svojih uvjerenja, tj. ili da preosmislimo argumentaciju (ako mislimo da je samo u ragumentaciji problem) ili da promijenimo uvjerenje (ako vidimo da ono zapravo nije održivo)...

Samo treba netko napisati prvi post koji će isprovocirati...

*Napisao sam ovo pod uvjerenjem da se Gluovin post odnosi na popularnost foruma.

Zadnja izmjena: Gradele; 06. 07. 2007, 10:40; ukupno mijenjano 1 put/a.

06. 07. 2007, 10:30

xxx u skokovima.u troskocima bi bilo bolje.o kakvoj popularnosti pricas?pa nisu svi balavi kao ti da se u svaku temu guraju i s time smatraju da su postigli vecu "popularnost".

:lol: :lol: :lol: :lol:

P.S.
Ja sam, kao šta si moga vidit iz mog prethodnog posta, pomislio da Gluove misli na popularnost foruma, a ne moju popularnost... 8)

Gluove, ded nam otkrij na koju si popularnost mislio! :evil:

Zadnja izmjena: Gradele; 06. 07. 2007, 10:38; ukupno mijenjano 1 put/a.

06. 07. 2007, 10:33

zupnik je napisao/la:

:lol: :lol: :lol: :lol:

P.S.
Ja sam, kao šta si moga vidit iz mog prethodnog posta, pomislio da Gluove misli na popularnost foruma, a ne moju popularnost... 8)

Gluove, ded nam otkrij na koju si popularnost mislio! :evil:

utekajo.mislim da je tim cinom dajo odgovor na kveščn.

amo sad na temu,nema vise spama!

06. 07. 2007, 10:42

-Ako si katolik, počinio si ubojstvo i ideš u vječni oganj. xxx.ga

-Ako si ateist ili pripadnik neke druge vjere koja dozvoljava eutanaziju, skratio si si muke..

CRKVA
Stanley Harak: "strašno i opasno da pogrešiva ljudska bića zauzmu Božje mjesto"

Knjiga ponovljenog zakona (32, 39): "Ja usmrćujem i oživljujem"

papa Ivan Pavao II.:
-"Odbijajući ili zaboravljajući svoj temeljni odnos s Bogom, čovjek misli da je kriterij i pravilo samom sebi i smatra da ima pravo tražiti od društva da zajamči mogućnosti i načine odlučivanja o vlastitom životu u punoj i potpunoj slobodi"
-"samoubojstvo u svojoj najdubljoj jezgri, odbacuje apsolutnu vlast Boga nad životom i smrću"
-"kad neki liječnici ili zakonodavci prisvoje vlast odlučivanja o životu i smrti, ponovno se pojavljuje napast iz Edena: postati kao Bog 'raspoznavajući dobro i zlo'. Ali samo Bog ima vlast usmrtiti ili oživjeti"

SVIJET
-Nizozemska je 2001. usvojila zakon po kojem se, uz određene ograde, eutanazija legalizira (92% građana rekoše DA), a ljekari koji je sprovode ne podliježu krivičnom zakonu,
-57 posto građana SAD-a su ZA eutanaziju
-80 posto Britanaca su ZA eutanaziju
-eutanazija je 1997. dozvoljena u američkoj državi Oregon i u zakonu zabilježena kao Death with Dignity
-60 posto doktora i 75 posto medicinskih sestara u Australiji izjasnilo se za eutanaziju.
-dr. Philip Nitschke,je nakon uvođenja zakona koji dozvoljava eutanaziju, pod određenim okolnostima, u Australiji, izgradio prvu mašinu za laku smrt
-dr. Smrt - Jack Kevorokijan, se smatra odgovornim za oko 300 sprovedenih eutanazija
-itd.

PRIMJER
-Diana Pritty, majka dvoje djece umrla je krajem prošle sedmice u 45. godini života. Umrla je onako kako je najmanje željela i na način kojeg se najviše bojala - u užasnim bolovima, potpuno paralizovana od vrata nadolje, bez mogućnosti da govori ili kontroliše pokrete glavom. Umrla je u komi, od gušenja, iako su joj pluća bila potpuno zdrava. Umrla je samo dvije sedmice nakon što joj je Evropski sud za ljudska prava uništio svaku nadu da će njenom mužu biti dozvoljeno da joj asistira pri samoubistvu, koje je toliko željela, a za koje nije bila sposobna.

(ima još masu toga, al' pomalo..)

Ustati ili odustati... šta ja znam.. :?

08. 07. 2007, 13:55
Profil Web stranica
čoban

ali sam protiv

a zašto-ajde zaznat ćete se kas sse suočite da osoba koja vam je draga više nije za život
a dogodi se nešto šta taj postupak ubrza, pa iako znate da je to najbolje nemožete opisat tugu kad saznate da je pri kraju, a ni sriću kad saznate da je opasnost prošla

jel nada umire posljednja

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

09. 07. 2007, 11:22

Je li netko gledao Život je more?

Kakvi su vaši komentari na film (iako nije filmska rubrika, film je povezan i s ovom temom...)?

Je li utjecao na vaše stavove o eutanaziji?

09. 07. 2007, 23:14

Život je more?

Nije, nego mortadela!

09. 07. 2007, 23:30
Profil Web stranica

Gradele je napisao/la:
Život je more?

Nije, nego mortadela!

ok,i ja cijenim mortadelu,al mislim da si sad vec malo prećerao.

09. 07. 2007, 23:32

Janjo je napisao/la:
Gradele je napisao/la:
Život je more?

Nije, nego mortadela!

Mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela..

.. ajd može bit da sam pretjera... :D

Btw, uopće ne volim mortadelu.

09. 07. 2007, 23:52
Profil Web stranica

zupnik je napisao/la:
Janjo je napisao/la:
Gradele je napisao/la:
Život je more?

Nije, nego mortadela!

Mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela, mortadela..

ignoratia mortadela nocet.

(malo san se zajeba bijo)

Zadnja izmjena: zupnik; 10. 07. 2007, 14:26; ukupno mijenjano 1 put/a.

10. 07. 2007, 10:57

Janjo je napisao/la:
zupnik je napisao/la:
Janjo je napisao/la:
Gradele je napisao/la:
Život je more?

Nije, nego mortadela!

ignoratia mortadela nocet.

10. 07. 2007, 12:03

Pozdrav mom bivšem profesoru koji me "prati na forumu" :jive:

Nadam se da si i Vi slažete sa mojim stavovima :mrgreen:

ccccc :rock3:

11. 07. 2007, 13:20
Profil Web stranica
Pozdrav mom bivšem profesoru koji me "prati na forumu" :jive:

Pa zašto štagod ne napiše?

P.S.
Profesor iz gimnazije ili s faksa?

13. 07. 2007, 8:39

13. 07. 2007, 14:53
Profil Web stranica
Iz gimnazije.. zamisli :falizub:

:lol:
:arrow: A onda ga i ja pozdravljam! :!:

Hm... O kome bi se moglo raditi? Evo mogu zamisliti najviše 5 lica da čita forum... 8)

13. 07. 2007, 20:07

Ma, vjerojatno si pogodio.. al' ipak ne želim otkrivati indetitet.. nije pristojno. :hii:

Plus toga, želim ostati u dobrim odnosima sa Klasičnom Gimanzijom jer mi je dala odlično obrazovanje (i svakako je dotični profesor bio jedan od onih boljih profesora koji te obasipa informacijama i za to sam mu zahvalan.. koliko got da me živciralo u srednjoj..) i PMF-u je u interesu da surađujem s njima zbog kvalitetnih studenata. :D

13. 07. 2007, 22:31
Profil Web stranica
Iz istih razloga nisam ni pokušavao pogađati ime izravno :-)

Nije red navoditi imena...

Što se mene tiče, prema mnogim sam stvarima u FKG postao kritičan. Te kritike ublažava to što iste kritike vrlo vjerojatno vrijede i za većinu drugih škola (koliko sam uspio razabrati iz razgovora sa svojim kolegama)...

Unatoč nekim kritikama, želim ostati u dobrim odnosima sa svojom školom. Uostalom, mnogi bi tamo sigurno mogli navesti još deblji popis kritika na moj račun i prišiti mi niz nelijepih epiteta... A treba reći da sam u FKG nakon upisa studija (u onih nekoliko puta koliko sam tamo navratio) mogao osjetiti ton srdačne dobrodošlice. Očito kritičnost prema nečemu što nije bilo u redu ne mora potaknuti nesnošljivost. Niti s moje strane. Niti s njihove strane.

Čujem da je u zadnje vrime pojačan priljev odlikaša pri upisima u gimnaziju što zasigurno omogućuje i bolju radnu atmosferu. U moje vrijeme nije bilo baš tako - školu su upisivali mnogi učenici koji nisu bili odlični učenici u osnovnoj. Tako da vjerujem da je i to moglo dovesti do porasta kvalitete...

Što se tiče velike većine profesora, njihovo znanje nipošto ne bih dovodio u pitanje. Vjerujem da je po stručnosti predavača škola daleko iznad hrvatskog prosjeka.

Što se tiče same izvedbe, nisam baš svime zadovoljan (sad kad gledam s distance). Moram reći da je bilo profesora koji su znali izvrsno voditi nastavni sat, ali i takvih kojima to obično nije uspijevalo. Većina je možda bila negdje između dviju krajnosti. Što se tiče nastave kakva je onda bila (ne mogu govoriti kako je danas jer to ne znam), neke su stvari mogle biti i bolje. Ali su dani u tamošnjim školskim klupama bile svakako bile najvećim dijelom izvrsni dani...

14. 07. 2007, 0:02

Ima tema Klasicna gimnazija za ovakve stvari :wink:

14. 07. 2007, 0:07
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: