Sada je: 13. 11. 2019, 14:33.

Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
javna rasprava o kasarni/vojarni T.A./I.N. 
Autor/ica Poruka
čoban

Post Re: javna rasprava o kasarni/vojarni T.A./I.N.
ibro je napisao/la:
Don Kihote je napisao/la:
molio bih moderatora da smiri strasti ;)

kkao čujen starački dom se radi u ćurlinin na švorskom imanju, odlična lokacija, nije daleko od grada, a u prirodi je

jel to radi crkva?

vjerovatno, oni imaju i dom u gradu ako se ne varam

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

23. 08. 2010, 17:08
čoban

jedna od stvari koja me zaintrigirala jest već u onom kontekstu uređenja hostela, il doma mladih, s obzirom na prošlost vojarne kroz koju je prošlo pun kufer vojski i ko zna kolko tisuća ljudi, raznoraznih, e kako sam nedavno sreo nekog kosovara kojemu je ćaća služio u kraljevini tu u vojsci postaneš svjestan kako su ti neki gradovi i dio obiteljskih priča

a šta mislim, jedan ne klasičan muzejski izložak bi bio pisma kući vojnika koji su tu boravili, slike tih ljudi, životne priče i slično, ne puno, al priko neta bi se dosta moglo nać ljudi s takvon pričon

u hostelu u lisabonu stol je pun pisama koje su slali ljudi bivšem vlasniku te zgrade, ima ih s početka stoljeća i slično.

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

23. 08. 2010, 17:31

jedna od stvari koja me zaintrigirala jest već u onom kontekstu uređenja hostela, il doma mladih, s obzirom na prošlost vojarne kroz koju je prošlo pun kufer vojski i ko zna kolko tisuća ljudi, raznoraznih, e kako sam nedavno sreo nekog kosovara kojemu je ćaća služio u kraljevini tu u vojsci postaneš svjestan kako su ti neki gradovi i dio obiteljskih priča

a šta mislim, jedan ne klasičan muzejski izložak bi bio pisma kući vojnika koji su tu boravili, slike tih ljudi, životne priče i slično, ne puno, al priko neta bi se dosta moglo nać ljudi s takvon pričon

u hostelu u lisabonu stol je pun pisama koje su slali ljudi bivšem vlasniku te zgrade, ima ih s početka stoljeća i slično.

Sinj je prevelika pripizdina za takav muzej (teško bi se našli posjetitelj), ali mislim da bi se moglo tako nešto napraviti u skplu alkarskih dvora. Iapk su vojska i alkari slizani. Sinj ima vojnu prošlost,zašto je se treba stiditi?
Ipak treba otvoriti nešto profitabilno. Sinju trebaju radna mjesta!

23. 08. 2010, 18:32
Profil Web stranica
čoban

ibro je napisao/la:

Sinj je prevelika pripizdina za takav muzej (teško bi se našli posjetitelj), ali mislim da bi se moglo tako nešto napraviti u skplu alkarskih dvora. Iapk su vojska i alkari slizani. Sinj ima vojnu prošlost,zašto je se treba stiditi?

ne mislim čak ni klasičan muzej, iako tu da pripomenem, koji se to muzej pokreće samo za populaciju grada u kojem se radi, a koji to grad u 21 st. ne razmišlja kako privuć posjetitelje sa strane, i izdignut se iznad lokalne važnosti

pa zato se i zove grad, kaj ne?

na vlasti je da usmjerava razvoj, a šta je to danas profitabilno?, oćemo otvorit sinjsku silicijsku dolinu?, svi bi da sa neba padne čarobna formula da se otvori super moderna industrija, a ulaganje u osobno obrazovanje, stručnost, socijalnu sredinu o kojoj među pokretačkim slojem neće kružit razne predrasude, ko će o tome mislit?

jedan od načina razbijanja te žabokrečine, prema unutra i vanka, jest rad na postavljanju sinja na kulturnu mapu, europsku s alkom i ostalom tradicijom, a barem regionalnu u vidu ovih alternativnih sadržaja

svaki dolazak ljudi sa strane razbija sadšnje stanje na dva fronta: prema unutra dolaze informacije, kontakti, razbijaju se predrasude, a i dolazi nešto novca, muzej ck moramo imat, pa lakše ga je imat ako bar 10% njegovog financiranja pridonesu devize, itd.

prema vanka, opet se razbijaju predrasude, jedan od njih jest da se radi o izrazito konzervativnoj sredini, zato triba pokrenit nekakv alternativniji festival, kroz 5-10 godina se sve može, uz pravi rad, il podignit moto party na veću razinu ili štatigajaznan, ko je kod god mene doša pao je na guzicu, jer svi su očekivali selendru, a onda su saznali o kakvoj se sredini radi, nisan ja od njih sakriva mane, da se razumimo, znaju i d anan stadion drži vodu, a bazen pušta, al ljudi su fascinirani, najnejasnije im je kako nema turista u tako lipom gradiću u dalmaciji?

ovo je bila samo opaska na račun toga da nebi bilo pojetitelja, da ako sidimo prikriženih ruku neće ih bit, al uz pravu promociju i kolko tolko orginalne ideje bit će ih

ovde su svi pristalice pragova razvoja, koji bi jednon investicijon sve rješili, ne proces zahtjeva stotine sitnih akcija, sitni vez koji je će s vrimenon pokazat rezultate, a mislim da u postojećoj situaciji moramo shvatiti vlastite potencijale i iskoristit ih, nema rješenja priko noći,

jedan prag razvoja u ans se dogodio 50-ih, goleme inventicije u našem kraju, da ne nabrajam od peruće do dalmatinke itd., ali nismo poslje vezli sitan vez, ostali smo na tome i to ej to, čekat sljedeće zalatno rješenje, daj bože da neko nađe naftu u polju, al pustimo iluzije, i pokušajmo dogodine na ovogodišnje lipe stvari i događaje nadogradit nešto novo, a i te same podić još razinu više, među njima su npr. sars, predstava na gradu i pijeci, moto party, tjedan znanosti, klape gospi, koncert klape sinj, makedonci na pijeci, ovaj party u kasarni itd.

sve su to sitni končići, koje triba usavršavat, i dodavat nove

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

23. 08. 2010, 21:13

svaki dolazak ljudi sa strane razbija sadšnje stanje na dva fronta: prema unutra dolaze informacije, kontakti, razbijaju se predrasude, a i dolazi nešto novca, muzej ck moramo imat, pa lakše ga je imat ako bar 10% njegovog financiranja pridonesu devize, itd.

prema vanka, opet se razbijaju predrasude, jedan od njih jest da se radi o izrazito konzervativnoj sredini, zato triba pokrenit nekakv alternativniji festival, kroz 5-10 godina se sve može, uz pravi rad, il podignit moto party na veću razinu ili štatigajaznan, ko je kod god mene doša pao je na guzicu, jer svi su očekivali selendru, a onda su saznali o kakvoj se sredini radi, nisan ja od njih sakriva mane, da se razumimo, znaju i d anan stadion drži vodu, a bazen pušta, al ljudi su fascinirani, najnejasnije im je kako nema turista u tako lipom gradiću u dalmaciji?

ovo je istinito i točno

2 su razloga za to
- predrasude o sinju su zbilja loše, tako da šta god vide - teško može biti gore nego su mislili
- kad dođu ipak se druže s malo urbanijim ljudima, ne uspiju upoznat onu ''ostalu'' većinu
:lol:

23. 08. 2010, 22:01
Profil Web stranica

ibro je napisao/la:

ne mislim čak ni klasičan muzej, iako tu da pripomenem, koji se to muzej pokreće samo za populaciju grada u kojem se radi, a koji to grad u 21 st. ne razmišlja kako privuć posjetitelje sa strane, i izdignut se iznad lokalne važnosti

pa zato se i zove grad, kaj ne?

na vlasti je da usmjerava razvoj, a šta je to danas profitabilno?, oćemo otvorit sinjsku silicijsku dolinu?, svi bi da sa neba padne čarobna formula da se otvori super moderna industrija, a ulaganje u osobno obrazovanje, stručnost, socijalnu sredinu o kojoj među pokretačkim slojem neće kružit razne predrasude, ko će o tome mislit?

jedan od načina razbijanja te žabokrečine, prema unutra i vanka, jest rad na postavljanju sinja na kulturnu mapu, europsku s alkom i ostalom tradicijom, a barem regionalnu u vidu ovih alternativnih sadržaja

ovo je bila samo opaska na račun toga da nebi bilo pojetitelja, da ako sidimo prikriženih ruku neće ih bit, al uz pravu promociju i kolko tolko orginalne ideje bit će ih

ovde su svi pristalice pragova razvoja, koji bi jednon investicijon sve rješili, ne proces zahtjeva stotine sitnih akcija, sitni vez koji je će s vrimenon pokazat rezultate, a mislim da u postojećoj situaciji moramo shvatiti vlastite potencijale i iskoristit ih, nema rješenja priko noći,

jedan prag razvoja u ans se dogodio 50-ih, goleme inventicije u našem kraju, da ne nabrajam od peruće do dalmatinke itd., ali nismo poslje vezli sitan vez, ostali smo na tome i to ej to, čekat sljedeće zalatno rješenje, daj bože da neko nađe naftu u polju, al pustimo iluzije, i pokušajmo dogodine na ovogodišnje lipe stvari i događaje nadogradit nešto novo, a i te same podić još razinu više, među njima su npr. sars, predstava na gradu i pijeci, moto party, tjedan znanosti, klape gospi, koncert klape sinj, makedonci na pijeci, ovaj party u kasarni itd.

sve su to sitni končići, koje triba usavršavat, i dodavat nove

Sve ti to dobro kažeš, ali isto sviraš kurcu.Sinj je doživio tada procvat jer su za njega vukli novce iz beograda Vice Buljan i Bruno Vuletić.Oni su bili Sinju onda što je danas Zadru Kalmeta ili Gospiću Milinović. Sinj nema takvog čovjeka. Sinj nema čak ni saborskog zastupnika. Teško je bilo što pokrenuti kad je kasa prazna.Mogu se raditi priredbe poput navedenih, ali ti je sve na razini seljačkih derneka i kirvaja.Teško se tim primitivnim seljačkim neobrazovanim manifestacijama može privući publika istančanog ukusa koja bi mogle izreklamirati te događaje van Sinja i potrošiti koju kunu.
Kultura je jako profitabilna,samo je problem što je u Sinju nema tko raditi.:!: :arrow: Nisu bili sposobni napraviti prezentaciju Alke za UNESCO :strikan: :!: :!: :!: Žalosno je koliko sinjskih intelektualaca ima u zagrebu i inozemstvu, a da ih nitko nije uspio povezati...

23. 08. 2010, 23:39
Profil Web stranica

šta tjedan znanosti nazivaš seljačkom neobrazovanom manifestacijom :?: :?: :!:

nisan siguran, al zar ono što je branka šeparović radila o alci nije imalo nekakve veze s unescom?

24. 08. 2010, 2:19

prostor oko vojarne se neće dirat dok ne podlegne nečijem privatnom interesu i onda će grad to rješit kao tobože privatnik će tu zaposli "par" ljudi i tribamo to gledat gospodarski itd... ,

a ove ideje teško prolaze jer su sve potrošači iz proračuna, koji je ionako rastegnut, a nama triba nešto da napuni proračun ili netko da napuni nečiji džep di sve opet uliće pod nečiji interse

nažalost tako nekako izgleda hrvatska realnost,

svaka ideja je uzaludna, bit će te ismijani, ako nemate pun džep, love vaš trud je uzaludan

24. 08. 2010, 8:14

~Jaguar~ je napisao/la:
šta tjedan znanosti nazivaš seljačkom neobrazovanom manifestacijom :?: :?: :!:

nisan siguran, al zar ono što je branka šeparović radila o alci nije imalo nekakve veze s unescom?

Nisam baš na festival znanosti mislio,ali ako baš hoćeš bilo je to xxx od festivala, dobar za neobrazovane sinjane. Ti su festivali bili dobri dok je vedrio i oblačio Gordan Lauc jer čovjek zbilja živi znanost.Kad su došli ostali šminkeri kvalitet mu je opala.Bio je to više team-building za arambaše i pršut...Znanost u hrvata ne postoji, postoje samo pojedinačni pokušaji, sve što je organizirano je za xxx,jer se ništa ne može organizirati bez politike,a politika i znanost su dva suprotna pojma.
Mislio sam na ove glupe idiotske mabifestaciej koje ima svako selo-tipa borba na Tvrđavi,Rimske igre, Moto-party,klapske pisme,turnir u nogometu, tirnir u balotama, Mikorfon je vaš... sve to ima svako selo.NEma ništ aorginalno što bi privuklo turistra u grad.Sve je to jeftina zabava za priprosti neobrazovani puk!BAš me zanima koliko je para potrošeno na to i koliko je zarađeno!
Nemam pojme što je radia Šeparovićka, ona je obična novinarka koju gura muž, a koji je bio potrčkalo u vrijeme Tuđmana. NE znam što ona može napraviti z aAlku kad je u pitanju UNESCO!Znam samo da Alka nije primljena u UNESCO što je sramota i nitko nije odgovarao za to!!!Tko je što radio ne zanimam me, zanima me rezultat, a njega nema!

24. 08. 2010, 11:44
Profil Web stranica

deep down je napisao/la:
prostor oko vojarne se neće dirat dok ne podlegne nečijem privatnom interesu i onda će grad to rješit kao tobože privatnik će tu zaposli "par" ljudi i tribamo to gledat gospodarski itd... ,

a ove ideje teško prolaze jer su sve potrošači iz proračuna, koji je ionako rastegnut, a nama triba nešto da napuni proračun ili netko da napuni nečiji džep di sve opet uliće pod nečiji interse

nažalost tako nekako izgleda hrvatska realnost,

svaka ideja je uzaludna, bit će te ismijani, ako nemate pun džep, love vaš trud je uzaludan

Ako je te prostore poklonio MORH gradu SINJu onda je već to veliki dobitak. I sad ovi (ili oni) TUKCI na vlasti imaju kapitalan prostor i ne znaju ga organizirati.Ako nemaju love nek pola prodaju pod nekim uvjetima, a sa lovom srede ostalu polovicu.Samo mi nemojte reći da je teško prodato dio tog prostora?SAmo je teško kad svaki gmaz na vlasti gleda svoju privatnu korist! :banging:

24. 08. 2010, 11:49
Profil Web stranica

za post napisan u 11:44 svaka čast, a ovaj drugi malo promisli. Prvo, vojarna je još pod ministarstvom obrane i dok se ne napravi projekt koji će rješit čitavi sklop i jednima i drugima je u interesu da ostane ovako kakvo je. Zapušteno i bez ikakvih sadržaja i bez korištenja. Neki su razlozi dobri, neki loši.
Ako bi se to sad usitnilo, onda taj veliki investitor više tu nema interes.
Grad skuplja ogromne komunalne doprinose od tog kompleksa, mada ga vojska ne koristi.
Vojska (ministarstvo) ne želi dat prostor ako na njemu neće ništa bit jer su se valjda u drugim gradovima opekli.

Sad se tu postavlja pitanje šta je tu zapravo interes građana?
Triba li se taj interes i u kolikoj mjeri poštivat?
Jel taj prostor triba bit samoodrživ ili će se pumpat lova iz proračuna?
Koji sve sadržaji tamo tribaju?
Jedan veliki ili puno manjih (ja sam za ovo drugo naravno)

To je prostor koji mora bit javan. Znači nikakav starački dom, a ako bude kakva škola ili dom/hostel itd., onda ga uklopit da se koristi i javno, znači nikakve fizičke ni psihičke ograde.

Mi smo dali prijedlog gradonačelniku kako će dobit 30ak ideja šta tamo može bit za cijenu jedne večere za isti broj ljudi, i to je sad u procesu realiziranja. Studenti završne godine arhitekture iz Splita bi to dobili za radionicu i napravili urbanističko rješenje kompleksa i onda bi još svatko razradio jednu zgradu. Obe strane su pokazale zanimanje, a mi ćemo napravit sve da se ta suradnja i ostvari.

O velikim ulagačima se stalno priča, ali nikad se ne zna oće njima neki drugi prostor u nekom drugom gradu zazvučat kao isplativija prilika i onda će oni odustat, a kao šta san već i naveo, veliki ulagač ima više loših strana, nego dobrih, tako je svagdi.

http://myspace.com/bandmort
http://www.suksinj.net

24. 08. 2010, 12:19
Profil Web stranica

Kikos je napisao/la:
za post napisan u 11:44 svaka čast, a ovaj drugi malo promisli. Prvo, vojarna je još pod ministarstvom obrane i dok se ne napravi projekt koji će rješit čitavi sklop i jednima i drugima je u interesu da ostane ovako kakvo je. Zapušteno i bez ikakvih sadržaja i bez korištenja. Neki su razlozi dobri, neki loši.
Ako bi se to sad usitnilo, onda taj veliki investitor više tu nema interes.
Grad skuplja ogromne komunalne doprinose od tog kompleksa, mada ga vojska ne koristi.
Vojska (ministarstvo) ne želi dat prostor ako na njemu neće ništa bit jer su se valjda u drugim gradovima opekli.

Sad se tu postavlja pitanje šta je tu zapravo interes građana?
Triba li se taj interes i u kolikoj mjeri poštivat?
Jel taj prostor triba bit samoodrživ ili će se pumpat lova iz proračuna?
Koji sve sadržaji tamo tribaju?
Jedan veliki ili puno manjih (ja sam za ovo drugo naravno)

To je prostor koji mora bit javan. Znači nikakav starački dom, a ako bude kakva škola ili dom/hostel itd., onda ga uklopit da se koristi i javno, znači nikakve fizičke ni psihičke ograde.

Mi smo dali prijedlog gradonačelniku kako će dobit 30ak ideja šta tamo može bit za cijenu jedne večere za isti broj ljudi, i to je sad u procesu realiziranja. Studenti završne godine arhitekture iz Splita bi to dobili za radionicu i napravili urbanističko rješenje kompleksa i onda bi još svatko razradio jednu zgradu. Obe strane su pokazale zanimanje, a mi ćemo napravit sve da se ta suradnja i ostvari.

O velikim ulagačima se stalno priča, ali nikad se ne zna oće njima neki drugi prostor u nekom drugom gradu zazvučat kao isplativija prilika i onda će oni odustat, a kao šta san već i naveo, veliki ulagač ima više loših strana, nego dobrih, tako je svagdi.

Stvarno ne znam u kakvoj je statusu taj objekt.Bilo bi šteta da ti netko nešto pokloni a da ti to ne znaš iskoristiti. Ako je on još uvijek pod MORH-om onda na njega treba zaboraviti jer se neće pomaknuti sa mrtve točke još 20 godina!!!!Prvenstveno što je MORH najnesposobnije ministarstvo u državi, a još ga veže i stega!U MORH-u slijedi veliko preslagivanje, čeka se novi zamjenik Glavnog stožera, a ministar je bolestan i nesposoban... Jedino bi se moglo ubrzati ako se potegne za rukav nekoga od sinjana u strukturi MORH-a, ali to je već potezanje vraga za rep i dovođenja još usta na kolač zvan vojarna.Mislim da je najbolje rješenje da ga se skvotira i da se tamo napravi klub za omladinu. Ponekad se može naplaćivati ulau za neke priredbe, a taj novac može potošiti za nešto plemenito ili kao kapital za neke buduće projekte jer, da ponovim, ako nije rješen status objekta, nečekat ćemo se.

1)Onaj koji je dobio izbire mora znati koji suineresi građana, tako da to nije sporno!
2)Prostor teba biti samoodrživ i profitabilan-ni to nije sporno!
3)Svo oni sadržaji koji će u cjelini biti profitabilnii održiv.
4)Puno manjih i raznolikih.

Što se tiče projekata mladih arhtekata njih sve zajedno nabijem na qurac, jer hrvatski arhitekti nemaju pojme ni o čemu. Sve što su dotakli zajebali su. U hrvatskoj se u zadnjih 20 godina nije napravilo 5 zgrada koje mogu bit na ponos arhitektonskoj struci!Zagrebači AF se srozao, o splitskom neću ni govoriti!Danas ih svaki majmun može završiti. Selekcija je loša, upisuju ga ljudi zbog kompleksa roditelja kao statusni simbol.Odavno među studentima nema ljudi koji imaju znanje i smisao za athitekturu!Pa je tako nemoguće da studenti arhitekture daju neki suvislo i pozitivno prepoznatljivo rješnje!!!
Uostalom, pogledaj tekst u predzadnjem Globusu i osvrte na "Sit down,Zagreb". Nikad dizajn i arhitektura i hrvatskoj nisu imali bezperspektivnije mlade nade!
Treba to dati nekom osvjedočenome stručnjaku, a ne nekim antitalentima da na Sinju vježbju zanat!Pogledaj samo kao je Krapina riješila muzej, cijela hrvatska stoji u redu da ga posjeti!

24. 08. 2010, 13:26
Profil Web stranica
čoban

državni tajnik za raspolaganje ovakvom imovinom je onaj bivši triljski gradonačelnik, svaki ovaj objekt iđe gradu u momentu kad se dostavi projekt

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

24. 08. 2010, 13:46
čoban

slika

Uploaded with ImageShack.us

ovo san sad na brzinu postavio okvirno i ostale objekte, bio san jedanput i nisan niti sad previše razmišlja di su, al to je negdi slično otprilike

bitan je ovaj upitnik, radi njega san i stavio sliku, kako s evidi na katastarskom planu radi se o odvojenoj parceli, i očito je ta parcela koju traže filipovići kao povrat imovine, šta je po emni čak realno samo iz ovog podatka da se očito radi o različitoj parceli

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

24. 08. 2010, 14:17

državni tajnik za raspolaganje ovakvom imovinom je onaj bivši triljski gradonačelnik, svaki ovaj objekt iđe gradu u momentu kad se dostavi projekt

Jako dobro zamotano!Mislim da "svaki objekt iđe gradu u momentu kad se dostavi projekt!, ako projekt zadobvoljava obje strane
. Sad me zanima tko to prosuđuje jel projekt zadovoljava? :lol:

Zadnja izmjena: ibro; 24. 08. 2010, 14:31; ukupno mijenjano 1 put/a.

24. 08. 2010, 14:24
Profil Web stranica

slika

Uploaded with ImageShack.us

ovo san sad na brzinu postavio okvirno i ostale objekte, bio san jedanput i nisan niti sad previše razmišlja di su, al to je negdi slično otprilike

bitan je ovaj upitnik, radi njega san i stavio sliku, kako s evidi na katastarskom planu radi se o odvojenoj parceli, i očito je ta parcela koju traže filipovići kao povrat imovine, šta je po emni čak realno samo iz ovog podatka da se očito radi o različitoj parceli

Uglavno mislim da ćemo se načekati jedno 5 godina u najboljem slučaju da se tamo išta započne

24. 08. 2010, 14:26
Profil Web stranica

Mislim da on neće ništa pomći.Hoće ali ako bude Trilj imao isto koristi. svi ti vlastodržci koji su došli sa sela uvijek više naginju svojim selima a nauštrb Sinja, tako je Mate Jukić uvijek pomagao Otok a Sinju nije ništ anapravio, sad se pomažu Turjaci i Glavice,a Sinj opet stagnira.... :arrow: Seljacima je cilj dase Sinj ne razvija!!!!

25. 08. 2010, 13:20
Profil Web stranica

ibro je napisao/la:

Mislim da on neće ništa pomći.Hoće ali ako bude Trilj imao isto koristi. svi ti vlastodržci koji su došli sa sela uvijek više naginju svojim selima a nauštrb Sinja, tako je Mate Jukić uvijek pomagao Otok a Sinju nije ništ anapravio, sad se pomažu Turjaci i Glavice,a Sinj opet stagnira.... :arrow: Seljacima je cilj dase Sinj ne razvija!!!!

ibro je odi donekle u pravu

naime bivši gradonačelnik trilja je hdz, u sinju na vlasti nije hdz, tako da oni neće dat nikakvi kapitalni projekt da se naporavi a da drugi skupe zasluge,

znam za jedan projekt u sinju koji čeka da se hdz vrati na vlast (ili da ista stranka bude na valsti u sinju i državi) pa da krene, jer će ga hdz birokrtaski toliko kočit dok god njima ne ide u prilog

tako ova politika funkcionira, pa dok se ova vlast ne promini nemamo ništa, nije dobro al jbg tako je

27. 08. 2010, 10:00

deep down je napisao/la:
ibro je napisao/la:

ibro je odi donekle u pravu

naime bivši gradonačelnik trilja je hdz, u sinju na vlasti nije hdz, tako da oni neće dat nikakvi kapitalni projekt da se naporavi a da drugi skupe zasluge,

znam za jedan projekt u sinju koji čeka da se hdz vrati na vlast (ili da ista stranka bude na valsti u sinju i državi) pa da krene, jer će ga hdz birokrtaski toliko kočit dok god njima ne ide u prilog

tako ova politika funkcionira, pa dok se ova vlast ne promini nemamo ništa, nije dobro al jbg tako je

Drago mi ja da si me razumio što sam želio reći,ne bi htio da se bilo tko uvrijedi. svak naginje za svoj kraj, to ja tako logočno. Što se tiče HDZ-a i njegovih projekata, oni su imali šansu 15 godina da nešto naprave,pa nisu napravili skoro ništa.Kad su u oporbi onda imaju stotine projekata, a kad su na vlasti onda nemaju nijedan.Samo nek oni koče projekte,zbog toga neće doć nikad na vlast,a u stranci će ih zamijeniti novi ljudi. Projekt o kojem pričaš je vjerovatno obećan za vrijeme Sanaderove vladavine.....

27. 08. 2010, 12:23
Profil Web stranica

kao što sam već rekao , arhitektonsku struku u hrvata nabijem na gurčinu
http://danas.net.hr/kultura/page/2010/0 ... tml?pos=n0

29. 08. 2010, 23:13
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: