Sada je: 15. 10. 2019, 7:49.

Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Alka 
Autor/ica Poruka
... i čovik i beštija ...

Post Alka
... kako san nekidan bio na provama, bas gledan kako su dotrajale one palke ... znam da je bilo govora o nabavci novih, ali neznam dokle je to doslo ... ako bi se i nabavljale nove , mislin da bi tribalo iskoristit kompletan prostor trkalista, prije svega prostor oko konja ... recimo da se naprave ukrig tribine, kao neka arena ... pa sve tamo do biljega, jer bila bi to fantasticna pozicja za gledat odozdo ... pa shodno tome i neki videozid za one koji ne mogu vidit ... ima tu mali milion kvalitetnih rjesenja ...
... e sad znan da ce vecina kazat kao nema para za takvo sta, ali mislin da je to investicija koja ima siguran povrat kroz nekoliko godina ... jer masu svita nece doc jer znaju da nemogu do karte, koje se ionako podile HDZ-ovom kadru i dezurnim manitasima koji nas uredno sramote svake godine ...
.. jos jedna problem, a mozda i najveci je sam marketing ...neznam ko ga njima uređuje, ali jako lose radi svoj posao ... nemojmo se zavaravat, nije sve u kolicini novca, jednostavno triba imat mota za taj dio posla, ali ocito da se radi o jos jednom u nizu poslusnika ... naime, tragikomicna je situacija, da nesto sta u kontinuitetu traje skoro 300 goidina, nema kvalitetnu marketinsku podrsku , jer ovo je jedinstvena stvar u svitu, ne sama igra kao takva, vec opcenito tolika tradicija i sama predaja, price, povijest, sva dramatika vezana uz to itd. ... osobno iman osjecaj da Alka nije poslala brand, bar ne u obimu i potencijalu koji posjeduje ... niti izbliza ...
... po svitu ljudi izmisljaju događaje i od toga rade spektakl, a mi imamo nesto stvarno, nepromjenjeno, istinsku vrijednost, a ne zna se za nas ... ne zavaravajmo se sa nekoliko japanaca, kineza il njemaca, koje ionako mozemo vidit u sva godisnja doba kako u koloni setaju priko pijace ... o svitu je cak predaleko govorit, kad se mi neznamo niti nasoj domacoj javnosti predstavit i ponudit ... nazalost ovo sve vise postaje seoski dernek, a ne međunarodni spektakl ...
... koliko lose nase sinjske glave lobiraju, govori i sama medijska zastupljenost, u bilo kojem obliku ona bila ... nekidan gledam na dnevniku prilog o Rapskoj Fjeri ... nevjerovatnih 5 minuta u sredisnjem dnevniku, te intervju ovaj, te onaj, te prica ova, te ona ... te prica sa ovon babon, te sa onin didon ... e sad ako pogledamo da je tradicija toga festivala vitezova stara samo 10 !!! godina i dobije tooliki medijski prostor, o Alci se, izuzev prijenosa same alke, spomene samo dobitnik Bare i Čoje , jest nevjerovatan podatak ... a da ne govorin o "spektakularnim" izvjestajima o trki na prstenac u nekoj vukojebini, a najveci kič su neretvanske lađe koje su zastupljenije i od svih događaja zajedno ...

... dakle uhljebi HDZ-ovski, apeliramo na vas, posto godinama , a bez ikakvih referenci, zivite predobro na grbaci postenog covika, da uradite nesto konkretno ili jednostavno odjebete iz svih sfera drustva ...

slika

30. 07. 2010, 13:01
Profil Web stranica
čoban

Post Re: Alka
nedavno u lisabonu objašnjavam ljudima šta je alka, a nepostoji normalan video na jubito, sapienti sat

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

30. 07. 2010, 13:06

Don Kihote je napisao/la:
nedavno u lisabonu objašnjavam ljudima šta je alka, a nepostoji normalan video na jubito, sapienti sat

... najtragicnije je po televiziji uoci same Alke uvik pute onaj filmic star 300 godina ... jebate led, mislit ce ljdi da smo zaostali kad vide ondasnje stanje ... :evil:

slika

30. 07. 2010, 17:00
Profil Web stranica

Highlander je napisao/la:

... najtragicnije je po televiziji uoci same Alke uvik pute onaj filmic star 300 godina ... jebate led, mislit ce ljdi da smo zaostali kad vide ondasnje stanje ... :evil:

ajde a kako će ga snimit kad sve ulažu u sapunjare ore buljave veljače???

01. 08. 2010, 10:58

ma ko će to... Da staviš više od dva čovika skupa i pokušaš nešto napraviti ne bi uspio išta kvalitetnije napraviti ,a kamo li s ovoliko svita koliko je u alci. Takvi smo i gotovo :sick&tired:

01. 08. 2010, 21:33
Profil Web stranica

misica je napisao/la:

ajde a kako će ga snimit kad sve ulažu u sapunjare ore buljave veljače???

... ciganlija ... bitnije je pratit di se krece ante gotovoc i kolike sise ima ima severina .... debili :evil:

slika

01. 08. 2010, 21:45
Profil Web stranica

Šta se tiče palki, mislim da se neće nove nabavljat prije nego porastu ona novozasađena stabla i ova sadašnja se popilaju i onda se rješi kompletno Alkarsko trkalište.

A šta se tiče marketinga... Alka je dovoljno zastupljena kao sama Alka tj. taj jedan dan i nadmetanje, ali bi se tribalo više toga progovorit popratno. Tipa o povijesti Sinja, ostalim sadržajima i događajima po gradu. Ali ne samo na Hit radiju, već kako si spomenio na HRT-u i radio Splitu, Dalmaciji... i radit marketing plakatima, brošurama, letcima... i po drugim gradovima, barem bližima tipa Split, Imotski, Makarska, Knin, Šibenik... itd., pa onda promidžba po internet portalima i tiskovinama... Ovo su samo banalne stvari, a oni koji se stvarno znaju bavit marketingom bi znali sigurno još načina.

http://myspace.com/bandmort
http://www.suksinj.net

02. 08. 2010, 12:30
Profil Web stranica

Kikos je napisao/la:
Šta se tiče palki, mislim da se neće nove nabavljat prije nego porastu ona novozasađena stabla i ova sadašnja se popilaju i onda se rješi kompletno Alkarsko trkalište.

A šta se tiče marketinga... Alka je dovoljno zastupljena kao sama Alka tj. taj jedan dan i nadmetanje, ali bi se tribalo više toga progovorit popratno. Tipa o povijesti Sinja, ostalim sadržajima i događajima po gradu. Ali ne samo na Hit radiju, već kako si spomenio na HRT-u i radio Splitu, Dalmaciji... i radit marketing plakatima, brošurama, letcima... i po drugim gradovima, barem bližima tipa Split, Imotski, Makarska, Knin, Šibenik... itd., pa onda promidžba po internet portalima i tiskovinama... Ovo su samo banalne stvari, a oni koji se stvarno znaju bavit marketingom bi znali sigurno još načina.

... nemaju oni smisla ni za banalno, a kamoli temeljito i planski razrađen marketing ... ciljano prezentiran ...

slika

02. 08. 2010, 12:34
Profil Web stranica
čoban

ako ne iskoriste alkarske dvore i obnovu grada za muzeje i slične projekte koji bi s emogli cile godine eksplatirat onda mogu i jedno i drugo minirat

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

02. 08. 2010, 12:43

ako ne iskoriste alkarske dvore i obnovu grada za muzeje i slične projekte koji bi s emogli cile godine eksplatirat onda mogu i jedno i drugo minirat

.. ma stvar je u tome sta se to sve ne radi navrime ili se radi jako povrsno, mlako i bezidejno ... ne mozes ti neke stvari prezentirat onog momenta kad se pojave .... pa mora postojat plan događanja ... mora se navrime izvrsit informiranje ljudi ... jer ovo sta oni rade, je totalno frustrirajuce ... naravno ovo je kritika kompletnom turistickom uredu grada koji vodi jedan "gospodin", ciji je najveci doseg bilo zvat Maru Ustipak na promoviranje dana Sinja u Splitu ... prestrasno ... :bang:

slika

02. 08. 2010, 12:48
Profil Web stranica

Brzi nadam se da će biti nešto od tvojih slika. :kava:

03. 08. 2010, 11:13

http://www.index.hr/vijesti/clanak/alkar-iskljucen-iz-natjecanja-jer-nije-dosao-na-misu/505141.aspx

slika

03. 08. 2010, 16:38
Profil Web stranica

A čuj imaju i oni pravo,pravila postoje da ih ispoštuju,žao mi je momka ako je imao nekih problema pa nije mogao doći,no ako je mogao a nije neka su se jasno postavili.. :kava:

03. 08. 2010, 22:50

slatkica je napisao/la:
A čuj imaju i oni pravo,pravila postoje da ih ispoštuju,žao mi je momka ako je imao nekih problema pa nije mogao doći,no ako je mogao a nije neka su se jasno postavili.. :kava:

... ma stvar je u tome sta je to tradicionalan obicaj, bez obzira na vjeru ... dakle da se njemu pustalo da radi kako oce ... onda bi dogodine njih par reklo - pa kad je njemu proslo, sta cu se i ja zajebavat dolazit i tako to polako ode u tri PM ... dakle pravila su jasna i obicaji se tribaju postivat ...

slika

03. 08. 2010, 23:17
Profil Web stranica

slatkica je napisao/la:

... ma stvar je u tome sta je to tradicionalan obicaj, bez obzira na vjeru ... dakle da se njemu pustalo da radi kako oce ... onda bi dogodine njih par reklo - pa kad je njemu proslo, sta cu se i ja zajebavat dolazit i tako to polako ode u tri PM ... dakle pravila su jasna i obicaji se tribaju postivat ...

problem je u tome šta pravila ne vride za sve isto, do sada neki isto nisu slične stavri obavili pa nikad nisu bili isključeni,
a sad jel novi vojvoda stavlja neke nove principe il je to opet pitanje crkve i politike nek bude na brigu onome ko je odlučio,

samo da za sve vride ista pravila a ne da se primjenjuju kako kome odgovara

04. 08. 2010, 7:19

Alkar na vespi se zahvalio vojvodi jer zbog obaveza ne može trčati alku.

Koja šteta jer nikad ništa nije moga pogodit

04. 08. 2010, 7:36

slatkica je napisao/la:

Jasno,to je za mene stvar pristojnosti i poštovanja prema svom gradu,običajima,ljudima,žao mi je momka ali red je red.. :kava:

04. 08. 2010, 9:22

ja cu isto drzat do tradicije i sva tri dana provest u bancenju.

slika

04. 08. 2010, 11:32

zupnik je napisao/la:
ja cu isto drzat do tradicije i sva tri dana provest u bancenju.

bolje da izumre selo, nego običaji

04. 08. 2010, 13:30

neka bude pljusak, potop, kuga, srdobolja,
al samo neka ne bude zviždanja.

06. 08. 2010, 14:22
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.