Sada je: 14. 10. 2019, 11:57.

Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
ode rodiliste... 
Autor/ica Poruka

Post ode rodiliste...
pronatalitetna politika na djelu!

a sa rodilistem ode i alka,barem do promjene statuta.

slika

12. 05. 2010, 12:21

Post Re: ode rodiliste...
bogat draga

ako se moj ćaća moga rodit na kominu, mogu i ostali

12. 05. 2010, 12:32
Profil Web stranica

seljo je napisao/la:
bogat draga

ako se moj ćaća moga rodit na kominu, mogu i ostali

...i dobili smo stajaliste predstavnika kromanjonaca!

još neko se javlja za ric?

slika

12. 05. 2010, 16:58

ja sam rodjen u splitu pa sam moga trkat alku, al me nije niko moga osedlat, :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

šalu na stranu,
otvorili smo super-luskuzno (za naše pojmove) rodilište u gradu 30 min autom od sinja, i normalno je da sljedeća mjera bude gašenje rodlišta u okruženju,
jerbo ako malom autu triba 30 min, znači da hitnoj triba 15-20 maksimalno,
pa štedimo malo drugovi danas je to in

12. 05. 2010, 17:20

Mislim da nisu trebali to napraviti jer ako se dogodi neka komplikacija uslijed problematične trudnoće svaka minuta je bitna,koliko se samo beba tako znalo u posteljici ugušiti.Hebote,na čemu su odlučili štedjeti. :roll: =; ](*,) Što se treba dogoditi,par nesreća da bi shvatili koliko je ta odluka nenormalna?Šta oni misle da možemo reći djetetu čekaj,nemoj sada izlaziti imam još po ure,uru, do bolnice.. :roll: ](*,)

12. 05. 2010, 22:30

mislin da je ovo samo pitanje birokracije koja nam i j... sustav.

otvorit će se to u kratko vrimena, čim se ispune neki zadani standardi.

(još za sinj lako, kako je ženama s komplikacijama trajbat iz imotskog????)

12. 05. 2010, 22:31

deep down je napisao/la:
ja sam rodjen u splitu pa sam moga trkat alku, al me nije niko moga osedlat, :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

šalu na stranu,
otvorili smo super-luskuzno (za naše pojmove) rodilište u gradu 30 min autom od sinja, i normalno je da sljedeća mjera bude gašenje rodlišta u okruženju,

vidis,nisan se ni sitijo da to moze tako brzo doc do doli...pogotovo ako nikola vozi,onda moze mozda i za 12,haha.

slika

13. 05. 2010, 7:49
čoban

sa jednin dežurnim autom hitne ako se ne varam...

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

13. 05. 2010, 10:41

Eto vam na sad.

najprije ći vam zabranit pušenje, pa ću vam da mi ne bi bilo dosadni ponovo puštat pušenje u birtijama. Onda ću vam zabranit umitnu oplodnju pa da mi ne bi bilo dosado puštat ću vam i ta ali samo malo. onda ću vam pospajat sve bolnice i smjenit ravnatelje, da mi ne bi bilo dosadno, onda ću vam ukinit dopunsko osiguranje i zabava se nastavlja, a zbog moje zadovoljštine i sve rijeđe penetracije ukinut ću vam rodilišta, i tu nije kraj ako budete pizdili ukinut ću i vas same, jer kad ja ne mogu f...t nećete ni vi. a vi kad budu izbori opet ćete zame glasat jer ste navikli da vas neko jebe u zdrav mozak i vi bez toga ne možete.
Ajte zbobom ode ja u teretanu

13. 05. 2010, 11:15

tonini je napisao/la:
Eto vam na sad.

najprije ći vam zabranit pušenje, pa ću vam da mi ne bi bilo dosadni ponovo puštat pušenje u birtijama. Onda ću vam zabranit umitnu oplodnju pa da mi ne bi bilo dosado puštat ću vam i ta ali samo malo. onda ću vam pospajat sve bolnice i smjenit ravnatelje, da mi ne bi bilo dosadno, onda ću vam ukinit dopunsko osiguranje i zabava se nastavlja, a zbog moje zadovoljštine i sve rijeđe penetracije ukinut ću vam rodilišta, i tu nije kraj ako budete pizdili ukinut ću i vas same, jer kad ja ne mogu f...t nećete ni vi. a vi kad budu izbori opet ćete zame glasat jer ste navikli da vas neko jebe u zdrav mozak i vi bez toga ne možete.
Ajte zbobom ode ja u teretanu

najs!

slika

13. 05. 2010, 11:36

zupnik je napisao/la:
deep down je napisao/la:

šalu na stranu,

vidis,nisan se ni sitijo da to moze tako brzo doc do doli...pogotovo ako nikola vozi,onda moze mozda i za 12,haha.

nikoli ošlo kolino u 7 p m

inače

slika

13. 05. 2010, 14:09
Profil Web stranica

Jedino je ovde moguće da narod ovoliko jebeš a da te on i dalje bira.
Obično u drugim zemljama gdje se odvija ovakvo jebavanje naroda taj isti nema mogučnost izbora.
U dugoj povjesti ovog naroda sveprisutno neprestano guženje je rezultiralo sa potpunom neosjetljivošću u području čmara i mozga.

slika

13. 05. 2010, 21:05
Profil Web stranica

Ako je nekad isti doktor i sestra moga ličit sve bolesti, može i sad imat duplu funkciju od kojih je jedna rad u rodilištu ako već tamo nema posla za potrošit svoje radne sate (a mislim da bar u Sinju ima), tako da ovo s nerentabilnosti mislim da nema smisla. Prostor se može smanjit, a i ne mora. Baš me zanima kakva to aparatura triba za rodilište? Dva-tri krevetića?

http://myspace.com/bandmort
http://www.suksinj.net

14. 05. 2010, 6:28
Profil Web stranica

Kikos je napisao/la:
Ako je nekad isti doktor i sestra moga ličit sve bolesti, može i sad imat duplu funkciju od kojih je jedna rad u rodilištu ako već tamo nema posla za potrošit svoje radne sate (a mislim da bar u Sinju ima), tako da ovo s nerentabilnosti mislim da nema smisla. Prostor se može smanjit, a i ne mora. Baš me zanima kakva to aparatura triba za rodilište? Dva-tri krevetića?

tako misle svi koji nemaju pojma

14. 05. 2010, 6:49

pr ministarstva i opcenito glasnogovornistvo vlade je jako lose.javnost je totalno neupoznata sa konkretnim razlozima gasenja rodilista,pa piz da in materina,nek se objasne potrudit zasto,nije to tol'ko tesko!u nas je stvarno sve ko autokracija,samo slipo izvrsavanje naredbi i slusanje.ovceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee smoooooooooooooooo

ovce smo i bolje nismo ni zasluzili.

slika

14. 05. 2010, 7:37

deep down je napisao/la:
Kikos je napisao/la:

evo iz prve ruke:

porod "započeo" no dogodio se preokret i sa mnom i nerođenim ditetom hitno za split... na kraju je ipak sve završilo dobro, porodila se prirodnim putem no zbog mogućih komplikacija i ne postojanja operacijske sale za carski rez moje dite je rođeno u splitu.
(sićam se da je doktor, uz ostalo rekao... evo, ja vam sad ni krv ne mogu provjerit jer laboratorij ne radi do PONEDILJKA UJUTRO!!!)

kad dođe do drugog poroda, a u sinju kojim slučajem ostane situacija ista (ne dao dragi bog!) putujem odmah u st.

svi djelatnici u sinjskom rodilištu su prekrasni, osjećaš se kao u svom domu, ali samo topla ljudska rič i pažnja ne spašavaju život već i tehnička opremljenost.

zašto se nije ništa napravilo zadnje tri četiri godine od kad sinjska vlast zna da bi moglo doći do ovakve odluke.
odma mi na pamet padaju milijuni koje su utukli u (poplavljeni) stadion, a rodilišta se nisu sitili.

a "gospoda" iz vad-a su isto mogli odrišiti kesu kad im je već stalo da OPET ne minjaju statut.

14. 05. 2010, 7:43

evo,konacno i druga strana medalje.

slika

14. 05. 2010, 7:48

u nas je bio i ginekolog na vlasti. hmm

14. 05. 2010, 8:43

nostalgia je napisao/la:
deep down je napisao/la:
Kikos je napisao/la:

evo iz prve ruke:

porod "započeo" no dogodio se preokret i sa mnom i nerođenim ditetom hitno za split... na kraju je ipak sve završilo dobro, porodila se prirodnim putem no zbog mogućih komplikacija i ne postojanja operacijske sale za carski rez moje dite je rođeno u splitu.
(sićam se da je doktor, uz ostalo rekao... evo, ja vam sad ni krv ne mogu provjerit jer laboratorij ne radi do PONEDILJKA UJUTRO!!!)

kad dođe do drugog poroda, a u sinju kojim slučajem ostane situacija ista (ne dao dragi bog!) putujem odmah u st.

svi djelatnici u sinjskom rodilištu su prekrasni, osjećaš se kao u svom domu, ali samo topla ljudska rič i pažnja ne spašavaju život već i tehnička opremljenost.

zašto se nije ništa napravilo zadnje tri četiri godine od kad sinjska vlast zna da bi moglo doći do ovakve odluke.
odma mi na pamet padaju milijuni koje su utukli u (poplavljeni) stadion, a rodilišta se nisu sitili.

a "gospoda" iz vad-a su isto mogli odrišiti kesu kad im je već stalo da OPET ne minjaju statut.

zanimljivo

tako je nešto i milinović govorio u otvorenome

tribalo je prije ''dozvole o privremenoj zabrani rada'' podastrijeti takve informacije, pa se ne bi halabuka usmjerila na zlog ministra i bandu hadezeovsku nego na neke druge ljude i institucije

14. 05. 2010, 9:37
Profil Web stranica
čoban

mislim da navođenje glavnog razloga protiv zatvaranja rodilišta nije niti zere kvalitetan instrument borbe protiv ove odluke, u najmanju ruku šta nije točno da alku ne mogu trčat oni koji nisu rođeni u sinju, i ta odredba ako je i točna ionako već prekršena, i tumačena je da roditelji toga i toga moraju biti generacijski žitelji alkarskog kraja, i on sam tu triba živit, a di se tehnički obavio porod je drugi par opanaka

tako s ebar tumačilo akd su dica nekih glavešina pristupala, ili se i ond apostupalo po latinskoj quod licet jovi, non licet bovi, pošto san latinski ima jedva dva pa san možda falio- evo i hrvatski- šta je dopušteno jupiteru, nije volu

uz već navedeno nostalgijino iznošenje druge strane medalje, a tj. nedovoljno ulaganje u zadnjih par godina, ja bih volio malo stavari drukčije usmjeriti, ako imamo super moderno rodilište u splitu kojem se ne može konkurirati na konvencionalan način, onda zašto se sinjsko rodilište nebi usmjerilo na malo drukčije tržište: s obzirom da je već miljon puta navedena ta bliskost osoblja i rodilja sigurno da je to jedna od bitinih karakteristika kojima teži npr. eu(a zašto je ovo bitno poslje ću navest), dakle onaj koncept rodilište prijatelj majki ili nešto tako, u kojem se dica ne rađaju kao na pokretnoj traci, već se primjenjuju prirodniji modeli rađanja(ono u kadi i takve slične stvari).
zatim tu je odma povezivanje dice i majki i slično, pa npr. omogućavanje muževima da borave uz dicu, itd., a sad zašto EU, e zato šta eu sve takve projekte definitivno financira

evo nedavno san bio u sloveniji, 2kiliona eura je eu dala za projekt ekoremedijacije, to je tako banalan projekt da je strašno, ali je usmjeren na slično odstupanje od konvencionalnog, i za takve stvari je tribalo imat nosa

pa uz eu novac, novac od alkarskih zlatnika i par mudrih ideja i danas su se mogli rađat sinjani u kvalitetnom rodilištu u koje bi još došle rađat imućnije splićanke ili čak zagrepčanke

jel ovo sve utopija, i pričan ti priču, vjerovatno jest, ali je model kako funkcioniraju zajednice koje teže napretku, naš bunt je pozitivan, ali sliči na rat etipljana protiv tenkova

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

14. 05. 2010, 10:10
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži: