Sada je: 17. 10. 2019, 20:21.

Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Ošla nesrića - šta li sad sprema? 
Autor/ica Poruka

Post Re: Ošla nesrića - šta li sad sprema?
ne bi to pročita ni da mi krivični zakon nalaže

kolumne kvaziznanstvenika, kvaziuglednika, kvaziakademika i kvazidebila me ne zanimaju ni 0,16%

03. 07. 2009, 17:16
čoban

bivsi_MARIO_2 je napisao/la:

kolumne kvaziznanstvenika, kvaziuglednika, kvaziakademika i kvazidebila me ne zanimaju ni 0,16%

policjota za jadranku kosor minjamo, ako se do sad dvojilo rađa li se čovik ko tabula rasa ili sa potpunin znanjem, više za takve dvojbe nema mista

genijalac se rodio i na tome ostao(dobro nije bog zna kakvo znanje, ali bar se više ne mislimo oko one dvojbe)

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

03. 07. 2009, 17:20

Don Kihote je napisao/la:

policjota za jadranku kosor minjamo, ako se do sad dvojilo rađa li se čovik ko tabula rasa ili sa potpunin znanjem, više za takve dvojbe nema mista

genijalac se rodio i na tome ostao(dobro nije bog zna kakvo znanje, ali bar se više ne mislimo oko one dvojbe)

Ne čudim se. Pravi primjer jednog milicajca.

03. 07. 2009, 17:41
Profil Web stranica

hvala don kihotu na prijedlogu ali evo baš mi je gaussova krivulja poslala poruku da ima i kompetetnijih osoba za tu funkciju

meni je dobro i ovako

btw. dok kihotu...nisan mislio al ipak ću ti reć... ako si ti zaključio da više nema dvojbi oko totg rađanja sa znanjem... onda si ti u neku ruku bolestan čovik jer si rodio oskudna znanja ili šta?

03. 07. 2009, 17:51

što je prethodilo Sanaderovoj ostavci?

U Bruxellesu su Sanaderu postavili nekoliko ključnih uvjeta, a u smislu rekonstrukcije Vlade, ključni su bili smjena Tomislava Karamarka s mjesta ministra unutarnjih poslova, i to zbog povezanosti s organiziranim kriminalom i međunarodnim kriminalnim organizacijama, prije svega kriminalnim klanom Osmani.

smjena Ivana Šukera s mjesta ministra financija, i to prije svega zbog Šukerovog izravnog miješanja u međunarodnu istragu o pranju novca preko tajnih računa u Hypo banci, Raiffeisenbank Zagreb, te nekim drugim stranim bankama; te smjena potpredsjednika Vlade Damira Polančeca zbog navodne umiješanosti u međunarodnu aferu pranja novca preko Raiffeisen banke u tzv. aferi Brodosplit.
.
.
.
Afera Hypo, iako se o njoj u Hrvatskoj šutjelo,postala je jedan od najvećih utega drugog mandata Ive Sanadera na dužnosti predsjednika hrvatske Vlade.
Sanaderova osobna umiješanost u aferu Hypo svakako je onemogućila i bilo kakvo poduzimanje akcija protiv njegovog ministra financija Ivana Šukera
Upravo zbog afere Hypo Sanader je počeo gubiti povjerenje svojih strateških partnera u procesu pridruživanja Hrvatske Europskoj uniji: Njemačke i Austrije, koje su se zbog Afere Hypo morale diskretno u diplomatskim krugovima u Bruxellesu distancirati od Sanadera.
Ilustracije radi, treba reći da je u nezakonitim financijskom operacijama pranja novca preko Hypo banke, i to operacijama provedenim preko Hypo banke u Hrvatskoj i Slavonske banke d.d. Osijek, ukupno „oprano“ milijardu 701 milijun eura nepoznatog, a pretpostavlja se kriminalnog porijekla.
.
.
.

Polančec i Šuker bili su, jednostavno, preblizu njemu i njihova smjena bila bi prevelik rizik za otkrivanje umiješanosti samog premijera Sanadera u pranje novca preko poslovnih banaka u Hrvatskoj i austrijskih banaka, međutim, smjenom ravnatelja policije Vladimira Fabera, Sanader je pokušao Bruxellesu poslati signal kako je voljan ispuniti neke od zahtjeva.

Karamarka, naime, nije smio dirati zbog odnosa unutar korumpirane političke elite i upravo zbog uske povezanosti Karamarka s organiziranim kriminalom, odnosno bio je svjestan da je Karamarko preveliki zalogaj čak i za njega; Ivu Sanadera.
.
.
.
Međutim, smjena Fabera čini se bila je „okidač“ Tomislavu Karamarku i Stjepanu Mesiću da krenu u akciju.

Naime, poklopilo se nekoliko stvari: kraj Mesićeva mandata i njegova namjera da preuzme vodstvo Vlade, Sanaderov pokušaj da ukloni Karamarka kao parktički šefa sigurnosnog aparata u Hrvatskoj, smjena Vladimira Fabera s dužnosti ravnatelja policije.

Situacija u kojoj je Karamarko očito odlučio reagirati pokazala se idealnom, ne samo za preuzimanje Vlade u dogledno vrijeme, nego i za diskvalifikaciju Ive Sanadera iz izborne utrke za Predsjednika Republike krajem godine.

U tom trenutku, suočen s mogućom smjenom, te s opasnošću da im sigurnosni sustav potpuno izmakne iz kontrole, odnosno da se nađu „izvan igre“, a što bi ih izravno ugrozilo, ali ugrozilo i njihove veze sa organiziranim kriminalnim grupama, s kojima je Karamarko usko povezan, ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko očito je ucijenio Ivu Sanadera i izveo nešto što se može protumačiti baršunastim državnim udarom.
.
.
.
Citat:
„Uhvatili smo komunikaciju Felixa Osmanija sa Karamarkom i sa pripadnicima kriminalnog podzemlja u Hrvatskoj i operativnim smo nadzorom utvrdili kako Osmani prijeti atentatom ili na premijera Sanadera ili na nekog od članova Sanaderove obitelji, kako bi izazvali krizu vlasti i kako bi Karamarko lakše zadržao kontrolu nad sustavom“, tvrdio mi je u subotu moj sugovornik iz Sigurnosno obavještajne agencije (SOA).

Citat:
„Plan je takav da HDZ preuzmu oni ljudi koji će izazvati ozbiljne podjele i na kraju raskol u HDZ-u.

Kada se to dogodi, biti će moguća jedna šira koalicija „nacionalnog jedinstva“, koju bi činili i HDZ i SDP, a koju bi predvodio kao mogući premijerski kandidat Stjepan Mesić, i sve pod krinkom izlaska iz krize, kriznog upravljanja zemljom, ali i čvrstog oslanjanja na gospodarska partnerstva sa zemljama poput Irana, Sirije, Katara, Saudijske Arabije.

Sanader je čini se otišao uslijed ozbiljnih pritisaka Bruxellesa, koje je istovremeno iskoristio Tomislav Karamarko kako bi spriječio takve promjene uslijed kojih bi on i njegovi ljudi zgubili kontrolu nad sigurnosnim aparatom.

Odnosno Bruxelles je vršio pritisak na Sanadera, a Karamarko ga je očito ucijenio i time proizveo stanje institucionalne krize koja njemu jamči opstanak na čelu sigurnosnog aparata, ili barem kontrolu nad sigurnosnim aparatom, dok istovremeno jamči opstanak krimogenog sustava povezanosti vlasti i kriminalnog podzemlja

pari ka SF, možda i ne :?

03. 07. 2009, 18:32
Profil Web stranica

evo teta jadranka je naš novi sanader

jupi

03. 07. 2009, 18:39

@seljo, nije mi se dalo googlati, ali jesi li to možda prenio sa necenzurirano.hr? Ako jesi, samo bi te upozorio kakve su stvari na tom sajtu objavljivane: Đikić ucijenio Primorca, Radman je bivši UDBAš, urota ova, urota ona..

Oni ti svagdje urotu vide, pa uzmi to sa veeeelikom dozom rezerve.

03. 07. 2009, 18:48
Profil Web stranica

želi iz želine vesele liste nije dugo tribalo da napravi novi hit na temu sanadera... pa je ta pisma brzinom munje prenešena portalima

http://dl.net.hr/vijesti/Martin_A_SAD_ADIO.wma

inace mi martin nije bas napet,ali danas san se bas nasmija od srca,ne tolko na pismu kolko na teorije odlaska:

1.sportska teorija - igrat ce u napadu hajduka.
2.vozit ce kamijone po europi jer dobro znamo da su svi hrvati koji su vozili kamione u nas uspjeli u zivotu.
3.boli ga. k.u.r.a.c. , naravno!
4. nisan cuo jer san izgubio signal na vri klisa.

u nas su uvik politicke teme posebno inspirirajuce.

slika

03. 07. 2009, 19:37
čoban

hvala don kihotu na prijedlogu ali evo baš mi je gaussova krivulja poslala poruku da ima i kompetetnijih osoba za tu funkciju

meni je dobro i ovako

btw. dok kihotu...nisan mislio al ipak ću ti reć... ako si ti zaključio da više nema dvojbi oko totg rađanja sa znanjem... onda si ti u neku ruku bolestan čovik jer si rodio oskudna znanja ili šta?

jebga ja san više amnje osim instikta bio tabula rasa pa se trudin nadoknadit izgubljeno

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

03. 07. 2009, 19:47

zupnik je napisao/la:
1.sportska teorija - igrat ce u napadu hajduka.
2.vozit ce kamijone po europi jer dobro znamo da su svi hrvati koji su vozili kamione u nas uspjeli u zivotu.
3.boli ga. k.u.r.a.c. , naravno!
4. nisan cuo jer san izgubio signal na vri klisa.

Glasam za 1.

03. 07. 2009, 19:56
Profil Web stranica

Janjo je napisao/la:
@seljo, nije mi se dalo googlati, ali jesi li to možda prenio sa necenzurirano.hr? Ako jesi, samo bi te upozorio kakve su stvari na tom sajtu objavljivane: Đikić ucijenio Primorca, Radman je bivši UDBAš, urota ova, urota ona..

Oni ti svagdje urotu vide, pa uzmi to sa veeeelikom dozom rezerve.

nisam odnikud prinio

samo sam sažeo post s prethone strane jer se mariju nije dao čitat izvornik

04. 07. 2009, 11:17
Profil Web stranica

slika

04. 07. 2009, 19:12
Profil Web stranica

slika

:mrgreen:

05. 07. 2009, 13:15
Profil Web stranica
... i čovik i beštija ...

... upravo ono sta san i ja na pocetku topica reka ..... Sanadera triba procesuirat i kaznit za neodgovornost i varanje ....

"U Americi je Bernard Madoff nedavno osuđen na 150 godina zatvora zbog varanja investitora. Gospodin Sanader je prevario hrvatske porezne obveznike. Njega – i sve njegove suradnike – također treba poslati u zatvor. To bi bio primjeren kraj njegove katastofalne vladavine", piše Kuhner.

Washington Times|S.B.
05.07.2009.

slika

05. 07. 2009, 17:06
Profil Web stranica
čoban

Highlander je napisao/la:
... upravo ono sta san i ja na pocetku topica reka ..... Sanadera triba procesuirat i kaznit za neodgovornost i varanje ....

"U Americi je Bernard Madoff nedavno osuđen na 150 godina zatvora zbog varanja investitora. Gospodin Sanader je prevario hrvatske porezne obveznike. Njega – i sve njegove suradnike – također treba poslati u zatvor. To bi bio primjeren kraj njegove katastofalne vladavine", piše Kuhner.

Washington Times|S.B.
05.07.2009.

nevolin ivu, i jest da nan stanje u državi ne blista, ali d aje tolko očajno ipak nije

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

05. 07. 2009, 18:13

The Washington Times
Poslednji obračun Kuhnera sa Sanaderom
Preveli: Dejan Kožul i Žarka Radoja

Hrvatski premijer Ivo Sanader iznenada je podnio ostavku u srijedu. Vijest je šokirala hrvatsku političku elitu do temelja.

Sanader je čvrstom rukom vladao malom balkanskom zemljom. Izabran 2003. i 2007. godine, transformirao je bivšu jugoslavensku republiku u gangstersku državu. Sa vladajućom Hrvatskom demokratskom zajednicom, na čijem je čelu bio, postupno je ogolio demokratske institucije koje su ionako tek bile u nastajanju.

Sanaderov režim kontrolirao je većinu medija, među kojima su državna televizija i vodeći hrvatski tisak. Rijetki su glasovi neovisnog novinarstva sustavno zastrašivani ili ubijani. Po uzoru na ruskog diktatora Vladimira Putina, Sanader je javno ali i privatno prijetio novinarima i poslovnim ljudima koji bi razotkrili korupciju u bliskim krugovima vlasti. Prošle jeseni, poznati izdavač i novinar Ivo Pukanić ubijen je bombom postavljenom ispod auta, dok su drugi opozicioni novinari, urednici i političari pretučeni ili im je prijećeno.

Među njima, jedna od najistaknutijih je Nataša Srdoč, predsjednica Adriatic instituta za javni poredak, najboljeg hrvatskog nezavisnog instituta. Ona se usudila da kritikuje Sanaderovo „petljanje” sa vladavinom zakona, njegovu neobjašnjeno bogatstvo i nesposobnost da iznese ekonomske reforme.

Zbog svega ovoga Nataša Srdoč je bila izložena prijetnjama i uznemiravanjima zvaničnika HDZ-a, a vlada je naredila da se ispitaju svi poslovi, provjere svi članovi Adriatic Instituta te načini finansiranja.

Najznačajnija i najpogubnije Sanaderovo naslijeđe je masivna korupcija koja je potpuno onesposobila hrvatsku ekonomiju. On i HDZ-ova elita opljačkali su državna sredstva, obogatili se mutnim privatizacijskim dogovorima, pronevjerom sredstava iz proračuna i podmićivanjem. HDZ u bankama u Austriji ima više od 80 tajnih računa na kojima krije 500 milijuna dolara ukradenog novca. Za vrijeme svoje vladavine Sanader je skupio ogromno bogatstvo koje uključuje ilegalno stečene nekretnine, raskošnu vilu i luksuznu kolekciju satova koja vrijedi više od 200.000 dolara.

Što se više novca slilo u Sanaderove džepove, manje je ostajalo za škole, bolnice i ceste. Nataša Srdoč procjenjuje da je korupcija do sada koštala hrvatske poreske obveznike najmanje milijardu dolara, što je za zemlju čiji je BDP 23 milijarde dolara, izuzetno visoka cifra.

Nesposobnost HDZ-a dovela je do ogromnog deficita, još većeg javnog duga, nedostatka stranih investicija, mizernog rasta BDP-a i lopovskih poreza koji obeshrabruju poduzetništvo i stvaranje poslova.

„Moramo se pod hitno početi baviti neobjašnjivim bogatstvom državnih čelnika i to na način da ćemo uvesti suce i tužitelje iz zemalja koje imaju snažnu vladavinu zakona kako bi radili sa hrvatskim sucima i reformatorima”, smatra Srdoč. „Odsustvo neovisnog sudstva i velika korupcija u politici u Hrvatskoj blokirali su prave reforme, što je stvorilo plodno tle za organizirani kriminal koji cvijeta. Efektivne ekonomske i strukturne reforme dovele bi do toga da korupcionaški HDZ izgubi politički uticaj u ekonomiji, sudstvu i medijima.”

Sanader tvrdi da odlazi iz „privatnih razloga”. Međutim, hrvatski mediji spekuliraju da je njegov pravi motiv najverovatnije kandidatura na predsjedničkim izborima naredne godine.

Dublji razlozi njegovog odlaska su mnogo gori: On je politički promašaj i napušta brod prije negoli se Hrvatska razbije o ekonomske stijene globalne recesije.Samo u prvom kvartalu ove godine BDP Hrvatske je pao za 6, 7 posto. Turizam, najznačajnija privredna grana zemlje, propada. Nezaposlenost raste. Mogućnost masovnih štrajkova radnika sve je veća. Pokušaj Hrvatske da uđe u EU do 2011 je zaustavljen, mahom zbog graničnih nesuglasica sa Slovenijom, ali i zbog HDZ-ovih negativnih ekonomski rezultata.

Tašt, potkupljiv i zloban, Sanader je iskoristio svoj položaj za nemilosrdnu potjeru za moći, bogatstvom i vlastitim interesima. Iscijedio je iz Hrvatske zadnju kap krvi i sada napušta ured premijera prije nego truplo može biti proglašeno mrtvim. To nije vodstvo, to je kukavičluk.

Izdao je skoro svaki segment hrvatskog društva.Njegova politika brzog ulaska u EU je propala zbog čega su iznevjereni pomorski i poljoporivredni sektor. Nije uspio da zauzda uplitanje Katoličke crkve u društvene stavove o životu i gej brakovima. Degradirao je hrvatsku demokraciju dozvolivši strancima, poput njemačke kancelarke Angele Merkel i bivšeg premijera Irske berzija Aherna, da se otvoreno mješaju u izbore u toj zemlji.

Hrvatsku mladež i srednju klasu ostavio je pod ogromnim teretom dugova koje će generacije otplaćivati. Konačno, izdao je ratne veterane time što je poslao Antu Gotovinu u Hag, što može da dovede u pitanje legitimitet rata za oslobođenje Hrvatske.

Sanader se predstavio kao konzervativni domoljub i moderni ekonomista. Mjesto toga ovo su bile ideološke podštapalice za autokratsku kleptokratiju. Čak i njegovo jedino postignuće, ulazak Hrvatske u NATO, većina biračkog tijela nije podržala.

Neke države imaju mafiju, hrvatska mafija ima državu. Pod Sanaderovom vlašću učvrstila se veza s mračnim balkanskim podzemljem organiziranog kriminala, zlokobnih poduzetnika i sjenovitih tajnih službi i bivše komunističke nomenklature. Rezultat je država zločinačkog kapitalizma koji dopušta vladajućoj eliti da iskorištava i ponižava većinu Hrvata.

Sanaderova ostavka bi trebala da bude povod ne samo za prijevremene parlamentarne izbore, nego i za nezavisnu istragu njegovih kriminalnih aktivnosti. U SAD-u je Bernard Madoff osuđen na 150 godina zatvora zbog financijske prijevare nad svojim investitorima. Sanader je prevario hrvatske građane koji plaćaju porez. On - i svi njegovi suradnici - također bi trebali biti poslani u zatvor. To bi bio prikladan kraj katastrofalne vladavine.
star

06. 07. 2009, 14:53

vidin da su dejan kožun i žarka radodajka vrlo stručno preveli naslov
nema šta

kakav li je tek tekst

06. 07. 2009, 15:20

nema šta

kakav li je tek tekst

preveli su ga tako da i budale sa dva razreda srednje škole mogu razumit

06. 07. 2009, 15:23

deep down je napisao/la:
nema šta

kakav li je tek tekst

a-haaa

to je za vas dakle...baš lipo da neko i na vas misli

06. 07. 2009, 17:07

deep down je napisao/la:
nema šta

kakav li je tek tekst

a-haaa

to je za vas dakle...baš lipo da neko i na vas misli

:alright:

07. 07. 2009, 13:09
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: